21.03.2021
Телеканал NTD

Круїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застою

Круїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застою

Перший майже за півтора року круїзний лайнер. До Чорногорії повертаються судна з туристами. До цього вони..

Дата завантаження: 2021-09-21

video

Перший майже за півтора року круїзний лайнер. До Чорногорії повертаються судна з туристами. До цього вони не заходили в порти цієї балканської країни через пандемію.

Першим прибув корабель «Венера вікінгів», що завдовжки 228 метрів. Він зупинився в порту середньовічного міста Котор. Утім, пасажирів на ньому зовсім небагато.

[туристка з круїзного лайнера]:
«У круїз вирушило 170 осіб, а має бути 900. Пасажирів усього 170. На лайнері порожньо — більше персоналу, ніж пасажирів».

Туристи з великих круїзних лайнерів раніше були головним джерелом доходу сувенірних магазинів Котора. Є надія, що скоро все відновиться. Але поки продажів немає.

[працівниця сувенірного магазину]:
«Круїзні лайнери забезпечують наш бізнес на 99 %. Але вони не приходять. Сьогодні прибув перший, але в місті поки нікого з нього немає. Видно, є правила, куди вони можуть піти. Пасажири до сувенірної крамниці ще не заходили».

Поки місцеві жителі надіються на повернення туристів, екологів непокоїть, що круїзні судна знову забруднюватимуть море. Вони закликають ввести щодо них обмеження.

[Арзано Вукович, голова організації Green Home]:
«Ми не маємо реальних даних про доходи від круїзного туризму, але також не маємо даних і про вплив лайнерів на довкілля. Немає досліджень, які б показали, що відбувається».

На туризм припадає п’ята частина економіки Чорногорії. Однак улітку 2020 року доходу він майже не дав.
Коротке посилання на цю сторінку:

Круїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застоюНамет із кондиціонером: гонконжці полюбили розкішний відпочинок на природіБездомні й психічнохворі люди заполонили вулиці МангеттенуЗелений оазис прикрасив дах університету в АвстраліїУ Південній Кореї суворіше каратимуть за жорстоке поводження з тваринамиТуреччина будує стіну на кордоні з ІраномЄС готується до напливу афганських біженців і нелегальних мігрантівЖорсткі затримання учасників протесту проти «антиковідних» заходів у БерлініСвітовий рейтинг брендів: США лідирують, Китай обігнав Європу59 мутацій: новий африканський штам коронавірусу непокоїть учених