03.11.2021
Телеканал NTD

В Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканів

В Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканів

Пелікан із кличкою Джонні гордо розгулює Національним парком Дів'яка-Караваста, що в Албанії. Три роки тому це..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Пелікан із кличкою Джонні гордо розгулює Національним парком Дів’яка-Караваста, що в Албанії. Три роки тому це місце стало для нього домівкою. Тут, за 90 кілометрів від столиці Тирани, розташований Центр відновлення птахів. Він єдиний в Албанії і на Балканах загалом.

Джонні потрапив сюди через травму й не може літати. До туристів уже звик.

[туристка]:
«Ми приїхали сюди, бо тут дуже мальовнича природа і є види, які вимирають. Це не та природа, яку можна побачити в інших регіонах Албанії».

За даними Регіонального агентства охоронюваних територій, за час пандемії пар пеліканів, здатних відтворювати потомство, у цій лагуні стало на 20 % більше — 85.

Загалом тут мешкає коло 260 видів птахів, а також розташована єдина гніздова колонія кучерявих пеліканів у країні. Вони тут із грудня по середину літа. У всьому світі ці птахи належать до уразливого виду.

Ще сто років тому тут було 250 репродуктивних пар кучерявих пеліканів. Їхня кількість різко зменшилася на початку 2000-х років.

Тоді пар залишилося всього 19. До цього призвело головно те, що їм стало нічого їсти — у регіоні процвітало рибальство.

Відновлювати популяцію почали у 2014 році. Затишшя під час пандемії пеліканам теж посприяло — вони розмножувалися ще активніше.

Однак тоді ж тут стало вдвічі менше туристів, що скоротило фінансування центру.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканівХоч трубопровід Colonial уже працює, але у Вашингтоні однаково бракує бензинуЗамість корови — коза: чому американські фермери оновлюють свої стадаАномальна спека в Канаді: 480 жертв за 5 днівУ Мехіко рятують від загибелі ацтекські чинампиВеликий парад на Мангеттені: 13 травня святкують Міжнародний день Фалунь ДафаУ вашу тару: індонезійський стартап поповнює товари першої потреби на розливУ Дубаї мікрочипи вбудовують у манікюрСпіймати оленя: у дублінському парку волонтери вимірюють тваринООН готується до збільшення кількості біженців в Афганістані