23.12.2021
Телеканал NTD

В Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканів

В Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканів

Пелікан із кличкою Джонні гордо розгулює Національним парком Дів'яка-Караваста, що в Албанії. Три роки тому це..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Пелікан із кличкою Джонні гордо розгулює Національним парком Дів’яка-Караваста, що в Албанії. Три роки тому це місце стало для нього домівкою. Тут, за 90 кілометрів від столиці Тирани, розташований Центр відновлення птахів. Він єдиний в Албанії і на Балканах загалом.

Джонні потрапив сюди через травму й не може літати. До туристів уже звик.

[туристка]:
«Ми приїхали сюди, бо тут дуже мальовнича природа і є види, які вимирають. Це не та природа, яку можна побачити в інших регіонах Албанії».

За даними Регіонального агентства охоронюваних територій, за час пандемії пар пеліканів, здатних відтворювати потомство, у цій лагуні стало на 20 % більше — 85.

Загалом тут мешкає коло 260 видів птахів, а також розташована єдина гніздова колонія кучерявих пеліканів у країні. Вони тут із грудня по середину літа. У всьому світі ці птахи належать до уразливого виду.

Ще сто років тому тут було 250 репродуктивних пар кучерявих пеліканів. Їхня кількість різко зменшилася на початку 2000-х років.

Тоді пар залишилося всього 19. До цього призвело головно те, що їм стало нічого їсти — у регіоні процвітало рибальство.

Відновлювати популяцію почали у 2014 році. Затишшя під час пандемії пеліканам теж посприяло — вони розмножувалися ще активніше.

Однак тоді ж тут стало вдвічі менше туристів, що скоротило фінансування центру.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканівЗанедбані хліви й казарми Італії перетворюють на хостели та культурні центриЖорсткі затримання учасників протесту проти «антиковідних» заходів у БерлініСуд Франції: вхід до ресторанів — тільки вакцинованим59 мутацій: новий африканський штам коронавірусу непокоїть ученихВООЗ: сотні медпрацівників загинули за три роки внаслідок нападівІноземні туристи повертаються до МарракешаЛише сонце: «економні» будинки з’явилися в АвстраліїНовий закон захистить британських дітей від згубного впливу ІнтернетуЯк звільнена черепаха добігла до моря