21.02.2021
Телеканал NTD

Два австралійські піаністи рятують старі фортепіано

Два австралійські піаністи рятують старі фортепіано

Два музиканти з Австралії дарують нове життя старим піаніно. Вільям Мон полюбив грати ще за малих..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Два музиканти з Австралії дарують нове життя старим піаніно. Вільям Мон полюбив грати ще за малих літ, коли батько купив йому перший синтезатор.

[Вільям Мон, піаніст]:
«Пам’ятаю той день, коли він приніс додому якусь коробку. Я постійно намагався до неї дістатися, але він її ховав, бо хотів налаштувати клавіатуру. А я завжди все ж добирався до цього загадкового пакунка».

Схожа історія і в Матіаса Мустілло.

[Матіас Мустілло, піаніст]:
«Я закоханий у музику змалечку. Мій батько музикант. Він виховав мене на музичних інструментах».

Друзі шукають викинуті піаніно на звалищах Канберри. Відновлюють їх, налаштовують і знаходять інструментам новий дім. Заради цього проекту вони навіть покинули звичайну роботу.

[Вільям Мон, піаніст]:
«Це набагато цікавіше, ніж провалити 15 IT-стажувань поспіль».

Матіас і Вільям називають себе піаністами-рятувальниками. За два роки вони відновили близько 700 інструментів. Реставрація потребує довгих годин праці, але їх це не лякає.

[Вільям Мон, піаніст]:
«Душа болить, коли ми бачимо зламані клавіші, розбитий корпус».

[Матіас Мустілло, піаніст]:
«Найчастіше нам трапляються зовсім розладнані піаніно, у яких розхитані кілочки, пошкоджені струни. Молоточків часом або немає, або вони вже згнили».

Коли закінчать реставрувати, шукають нових власників. Потім ще треба буде акуратно доставити інструмент на адресу.

Оновлені піаніно майстри готові обміняти на старі. Їх вони теж відреставрують і знайдуть їм новий дім.
Коротке посилання на цю сторінку:

Два австралійські піаністи рятують старі фортепіаноМузична терапія: болівійський оркестр виступає на балконахРекорд Гіннеса: у Данії побудували найвищий у світі замок із піскуГладіатори в обладунках з’явилися в Центральному парку Нью-ЙоркаСкульптури «українського Мікеланджело» показали в КиєвіВіртуальна екскурсія: печера Ласко у Франції знову доступна для туристівРобот-гід водить туристів по грецькій печеріОпера на високотехнологічному тлі: амфітеатр у Вероні прикрасили 3D-декораціїЗолоту пектораль знову показали на виставці в КиєвіЛижі в Африці: сніг Лесото приваблює туристів