Найпотаємніші куточки давньоримського міста Помпеї стали доступними для відвідувачів. Протягом десятиліть до деяких ділянок пам’ятки туристів не пускали, бо ці зони вважали занадто крихкими. Однак тепер, після шестирічної реставрації, археологи відкрили для огляду три оновлені будівлі.
Команда археологів, архітекторів, інженерів, геологів і вулканологів провела понад 75 операцій зі зміцнення будівель.
[Массімо Осанна, директор археологічного парку «Помпеї»]:
«44 гектари території Помпеїв тепер безпечні. Якщо все йтиме так і далі, то ми уникнемо втрат археологічного матеріалу. Помпеям останніми десятиліттями цього бракувало».
Так званий «Будинок закоханих» колись був простим борделем. Це єдина будівля в Помпеях, другий поверх якої повністю вцілів. На стінах видно фрески, на підлозі — мозаїка.
А в «Будинку саду» збереглася кімната із зображеннями дерев та інших рослин. Імовірно, це була спальня.
[Мануела Валентіні, керівник реставраційних робіт у «Будинку саду»]:
«Це був будинок чоловіка, який торгував вином. Він, очевидно, був заможним і вирішив прикрасити свій дім зображеннями цих пишних садів».
Третю відновлену будівлю найменували «Будинком корабля “Європа”». Її так назвали через зображення великого вантажного судна на одній з її стін. Припускають, що на прибудинковій ділянці був чималий сад, у якому вирощували квасолю, помідори, кабачки та фрукти.
Помпеї були поховані під шаром попелу після виверження Везувію в 79 році нашої ери. У цьому місті збереглися порожнини, у яких колись були тіла загиблих. Ті давно перетворилися на порох, а їхні посмертні маски зі скам’янілого попелу заповнили гіпсом. Так з’явилися скульптури, які показали людей у мить їхньої загибелі.
Разом з Помпеями, під попелом, каменями й пірокластичними потоками з Везувію були поховані також міста Геркуланум і Стабії.
Проект відновлення Помпеїв почали втілювати в життя 2014 року. Його частково оплатив ЄС, виділивши 75% необхідних 105 мільйонів євро.
Коротке посилання на цю сторінку: