21.04.2024
Телеканал NTD

Як день літнього сонцестояння відзначають у Великій Британії

Як день літнього сонцестояння відзначають у Великій Британії

Знаменитий Стоунхендж в Англії знову в центрі святкування. Щороку в день літнього сонцестояння тут збираються тисячі..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Знаменитий Стоунхендж в Англії знову в центрі святкування. Щороку в день літнього сонцестояння тут збираються тисячі вірян різних релігій та шанувальники відпочинку на природі.

Багато хто вважає, що стародавня пам’ятка пов’язана з астрономічними явищами.

[Джулія Річардсон, тимчасовий менеджер з експлуатації Стоунхенджу]:

«Літнє сонцестояння — важлива подія в Стоунхенджі. Вона — серед головних. І ми точно знаємо, що пам’ятку збудували з урахуванням положення сонця в дні літнього та зимового сонцестояння. Щорічно сонце опиняється на одній лінії з головним входом у це місце, і люди приходять сюди святкувати цю чудову подію».

Під час літнього сонцестояння день найдовший у році, а ніч найкоротша.

[Анна Геммон-Росс, астроном Гринвіцької обсерваторії]:

«У міру наближення сонцестояння дні стають довшими. Щойно воно пройде, дні знову почнуть зменшуватися. У результаті ми наблизимося до події, яка називається рівнодення. Воно настане у вересні, коли протягом доби день і ніч зрівняються».

До Стоунхенджу, окрім британців, приїжджають туристи з Америки, Азії та Австралії. Але не всі обирають це місце для святкування. Інструктор з йоги Сюзанна Маккарті в день літнього сонцестояння проводить заняття в парку.

[Сюзанна Маккарті, інструктор з йоги]:

«Я вважаю святкування сонцестояння дуже природним. Це природніше за будь-який фестиваль, застілля чи урочистості, які ми проводимо. Ми всі причетні до цього свята — не лише люди, а й усе живе на землі. Усе пов’язано з висхідною та низхідною енергією сонця».

З давніх часів літнє сонцестояння відзначають у багатьох країнах. У слов’ян свято зветься Купала, у фінів — Юганнус, а у шведів — Мідсоммар.

Після літнього сонцестояння можна буде спостерігати першу літню повню. Цього разу вона випадає на 22 червня. Стародавні індіанці назвали це явище «полуничним місяцем», бо воно збігається із сезоном збору полуниці.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як день літнього сонцестояння відзначають у Великій БританіїКартину Тіціана, яку викрадали двічі, виставляють на торги в ЛондоніБарселонський ресторан назвали найкращим у світіНайбільший і найповніший: рідкісний скелет стегозавра виставлять на торги в Нью-ЙоркуДо Гани повернулися реліквії, вивезені за часів британської колонізації65 років: еволюція БарбіДизайнер переробляє політичні банери на сумки-шопериДва неопубліковані тексти пісень Боба Ділана виставлять на торги в Нью-ЙоркуУ Болгарії з розмахом проводять фестиваль трояндВсесвітній День Фалунь Дафа відзначили парадами та іншими мальовничими заходами

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: