17.06.2021
Телеканал NTD

ООН просить Туреччину пропускати більше гуманітарної допомоги сирійським переселенцям

ООН просить Туреччину пропускати більше гуманітарної допомоги сирійським переселенцям

Туреччину закликали відкрити свої кордони для гуманітарної допомоги й біженців. З таким проханням звернувся Офіс ООН..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Туреччину закликали відкрити свої кордони для гуманітарної допомоги й біженців. З таким проханням звернувся Офіс ООН з координації гуманітарних питань. Він намагається допомогти майже трьом мільйонам переселенців на північному заході Сирії, які втекли від бойових дій в Ідлібі. Деякі за останні місяці кілька разів вимушено переміщалися.

ООН просить Туреччину щодня пропускати 100 вантажівок з гуманітарною допомогою. Поки що через кордон проходить 50 машин. Крім того, організація хоче евакуювати більше людей, які потребують термінової медичної допомоги, зокрема немовлят.

[Марк Каттс, співробітник ООН]:
«Недавно мені телефонували медики однієї лікарні. Вони хотіли дізнатися, чи можна вивезти пацієнтів, серед яких 80 дітей, а ще пригрудних дітей, які зараз в інкубаторах. Бойові дії дедалі ближче до тієї зони. Багато працівників уважає, що потрібно евакуюватися, але тих немовлят просто нікуди везти».

Люди-втікачі живуть у наметах та інших тимчасових притулках. Кілька сімей оселилося в підземеллі. А деякі переселенці зі сходу Сирії знайшли прихисток у колишній в’язниці.

[переселенець]:
«Діставшись до Ідлібу, ми не знайшли місця, де можна було б жити. Тому оселилися у в’язниці й принесли сюди свої речі, хоча тюрма не дуже придатна для проживання. Тут 75 родин. Три сім’ї в одній камері».

Небезпечно близько до бойових дій опинився майже мільйон сирійських переселенців. Вони затиснуті між турецьким кордоном, який нині закритий для нових біженців, і військом Башара Асада, яке за підтримки Росії веде воєнну операцію в провінції Ідліб.

[Марк Каттс, співробітник ООН]:
«Якщо повітряні удари й обстріли посунуться глибше в цей район, почнеться справжнє кровопролиття, справжнє вбивство мирних жителів».

У деяких випадках турецька сторона впускає сирійців для лікування. Однак ООН сподівається, що кількість таких людей збільшиться.

Нині в Туреччині проживає три мільйони 700 тисяч сирійських біженців. Анкара відмовляється приймати ще більше. Вона хотіла створити вздовж свого кордону на території Сирії буферну зону, щоб перемістити людей туди. Однак, оскільки бойові дії наближаються, зробити це навряд чи вдасться.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН просить Туреччину пропускати більше гуманітарної допомоги сирійським переселенцямІндійка робить матраци з відходів, що залишаються під час виробництва масокІталія залучить до боротьби з COVID-19 собак-шукачівНа термальному курорті в Тоскані проходять реабілітацію люди, що перенесли COVID-19Північ Болівії затопило — людей евакуюютьЧерез 10 років після аварії на АЕС у жителів Фукусіми немає надії повернутися додомуРічку в Сан-Паулу очищають від сміття, і туди повертається рибаПольща підходить до піка третьої хвилі пандеміїАвстралійський стоматолог зробив перший у світі протез лапи для коалиКотяча кав’ярня в Австралії: 2 години в товаристві 43 мурчиків