Сестри Мелаті й Ізабель живуть на мальовничому індонезійському острові Балі й уже сім років очищають його від пластикових відходів. Їм було 12 та 10 років відповідно, коли вони розпочали рух під назвою «До побачення, пластикові пакети».
[Ізабель Віджсен, організаторка руху]:
«Люди назвали острів райським. Ми постійно були на природі — на рисових полях, у горах. Та вже в 10‒12 років, хай би куди ми йшли, на жаль, усюди лежав пластик».
Після уроку історії про відомих людей, таких як леді Діана, сестри захотіли щось зробити для свого острова. Спочатку вони створили петицію, яка закликала відмовитися від поліетиленових пакетів. Потім організували збір пластикових відходів. До дівчаток приєдналися тисячі людей.
[Мелаті Віджсен, організаторка руху]:
«Ми сказали: “Досить! Треба щось робити”. Ось як з’явився проект “До побачення, пластикові пакети”. Ми вирішили діяти без бізнес-плану, без стратегії, але з великим ентузіазмом і усвідомленням того, що ми не можемо чекати, поки подорослішаємо, і лише тоді починати діяти».
Заведено вважати, що Індонезія — другий за величиною забруднювач Світового океану пластиком. Торік влада Балі заборонила користуватися поліетиленовими пакетами. А за найближчі п’ять років уряд країни планує зменшити пластикові відходи на 70 %. До 2040-го року Індонезія хоче домогтися, щоб такого сміття не викидали взагалі.
Мелаті й Ізабель виступили на багатьох великих заходах у всьому світі, зокрема й на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Вони також роздають зроблені з вторсировини сумки й паперові пакети.
Коротке посилання на цю сторінку: