25.11.2024
Телеканал NTD

У Гонконгу запроваджують заборону на одноразовий пластиковий посуд

У Гонконгу запроваджують заборону на одноразовий пластиковий посуд

Це типова обідня точка для багатьох жителів Гонконгу. У годину пік сюди приходять десятки людей. Їжу..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Це типова обідня точка для багатьох жителів Гонконгу. У годину пік сюди приходять десятки людей. Їжу продають у пластикових контейнерах.

Страви навинос готують тисячі кафе острова. Зазвичай у коробку кладуть рис та дві-три порції різних видів овочів, м’яса чи риби. Такий обід коштує від 5 до 6,5 доларів. За день тут продають до 1500 порцій.

Однак тепер у Гонконгу набуває чинності заборона на пінопласт та одноразовий пластиковий посуд.

Ця кухня вже відмовляється від коробок із пінопласту. А скоро перестане видавати й одноразове пластикове столове приладдя.

Власниця закладу каже, що зміни потягнуть за собою додаткові витрати. Посуд з екологічних матеріалів удвічі дорожчий за пластиковий.

[Кітті Чан, власниця кухні]:

«Заміна пластикових ложок на паперові подвоює наші витрати. Це не дуже добре для бізнесу у галузі виробництва харчів та напоїв».

Клієнти також незадоволені. Тепер їм доведеться приносити власний посуд та контейнери.

[Даррен Сенг, покупець]:

«Коли я на роботі, у мене є лише година на обід, і я маю поїсти швидко. Мені буде незручно приносити своє столове приладдя й мити за собою посуд. Не думаю, що це добра ідея».

Інші непокояться, що через нові правила зростуть ціни.

[Дженні Фунг, покупниця]:

«Якщо кафе доведеться перейти на якісніше опаковання, тоді клієнти платитимуть більше. Нас це зачепить».

Заборона набуватиме чинності у два етапи. Спочатку не можна буде пропонувати пластиковий посуд, соломинки, мішалки та столове приладдя.

Також заборонять видавати пластикові стаканчики та кришки, якщо клієнт їстиме в кафе. А потім їх не використовуватимуть і в замовленнях навинос.

Як очікують, повна заборона почне діяти з 2025 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Гонконгу запроваджують заборону на одноразовий пластиковий посудЧим пригощатимуть гостей «Оскара»Мистецтво допомагає людям із деменцією поліпшити якість життяБританський король Чарльз III повертається до виконання громадських обов’язківЯку країну визнали найщасливішоюЯпонія додасть фінвалів до переліку видів для китобійного промислуКонфіскованій зброї знайшли мирне застосування в ПеруПакистанських студентів евакуювали після насильства в КиргизстаніУ принцеси Кейт — рак, британці приголомшеніНемає джерел: через забруднення іракці змушені купувати питну воду

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: