Пізніше Помпео написав у своєму Twitter: «Сьогодні США провели інтенсивні переговори з головами МЗС Вірменії й Азербайджану та співголовами Мінської групи ОБСЄ, щоб просунутися ближче до мирного вирішення Нагірно-Карабахського конфлікту».
Режим припинення вогню набуває чинності опівночі 26 жовтня. Водночас на кордоні з Нагірним Карабахом азербайджанська армія нарощує присутність.
[Сахіл Хілал Мемедов, азербайджанський військовий]:
«У нинішній ситуації не думаю, що сутички будуть тривати довго. Для перемоги Азербайджану потрібно 5-10 днів. Багато часу це не займе.
Раніше сторони звинувачували одна одну в нападах. Так, 24 жовтня Міністерство оборони Азербайджану оголосило, що завдало серйозної шкоди силам Вірменії в Нагірному Карабасі. Вірменська влада повідомляла про обстріл Степанакерта.
Про так званий режим тиші Вірменія й Азербайджан вже домовлялися двічі. Перший раз він почав діяти 12 жовтня, але протримався всього кілька годин. Вдруге він набув чинності 18 жовтня. Через менше ніж добу сторони звинуватили одна одну в порушенні домовленостей.
Бої в Нагірному Карабасі спалахнули з новою силою 27 вересня. Відтоді Вірменія й Азербайджан заявляють про численні жертви.
Нагірний Карабах – це невизнана республіка, яка відокремилася від Азербайджану в 1991 році. На її території проживають етнічні вірмени.
Коротке посилання на цю сторінку: