21.10.2021
Телеканал NTD

У Франції вшановують пам’ять убитого вчителя історії

У Франції вшановують пам'ять убитого вчителя історії

У містечку Конфлан-Сент-Онорін під Парижем люди несуть квіти до будівлі місцевої школи. Три дні тому тут..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

У містечку Конфлан-Сент-Онорін під Парижем люди несуть квіти до будівлі місцевої школи. Три дні тому тут сталося жорстоке вбивство. Серед білого дня 18-річний чоловік відітнув голову викладачеві історії та географії Самюелю Паті. Злочинця застрелила поліція. Ним виявився етнічний чеченець, який народився в Москві.

[місцева жителька]:
«Це огидно, це немислимо… Те, що таке відбувається в наші дні, просто незбагненно. У це неможливо повірити, це приголомшує».

[Бахла, учень убитого викладача]:
«Він наш учитель і заслуговує на те, щоб ми вшанували його пам’ять. Сподіваюся, це буде на національному рівні».

Слідчі вважають, що теракт пов’язаний із професійною діяльністю 47-річного Паті. На початку жовтня на уроці, присвяченому свободі слова, він демонстрував карикатури на пророка Магомета. Потім почав отримувати погрози від деяких батьків своїх учнів, на що поскаржився до поліції.

Убивство обурило французьку громадськість. Масштабні акції пройшли в багатьох містах Франції.

[місцевий житель]:
«Це не Франція. Франція не така. <…> Тут жінки одягаються так, як хочуть; тут ми можемо говорити те, що нам подобається. Ви можете сказати мені, що хочете, а я — вам. У нас тут так. У Франції саме такі порядки, подобається це вам чи ні».

Хвилину мовчання провели і в Європарламенті.

[Давід Сассолі, президент Європарламенту]:
«З тероризмом найліпше боротися через освіту, просвітництво, у яке Самюель Паті вірив і запроваджував на практиці — у доброзичливій і критичній формі, відкрито для суспільства, закликаючи до діалогу й обізнаності».

Французька поліція почала операцію проти ісламістського руху. Порушено кілька десятків кримінальних справ, затримано більш як 10 осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Франції вшановують пам’ять убитого вчителя історіїІталія залучить до боротьби з COVID-19 собак-шукачівПонад 300 тис. померлих: Бразилія перетворюється на світовій епіцентр пандеміїСевілья відроджує традицію дарувати британській королеві апельсини на мармеладОпитування: як карантин уплинув на жителів КиєваІспанія і ДР Конго теж призупинили використання вакцини AstraZeneca15 років протесту: у центрі Києва — акція за права людиниЮні австралійці з проблемних сімей навчаються на будівельниківЄС дав Кіпру виняткове право виробляти й продавати сир халуміДо Великої Британії планують привезти стадо зубрів і шукають для них рейнджера