25.06.2024
Телеканал NTD

Європарламент ратифікував угоду про «брекзит»

Європарламент ратифікував угоду про «брекзит»

ЄС ратифікував угоду Брюссель, Бельгія Європейський парламент переважною більшістю проголосував за ратифікацію угоди, над якою працювали..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

ЄС ратифікував угоду
Брюссель, Бельгія

Європейський парламент переважною більшістю проголосував за ратифікацію угоди, над якою працювали три з половиною роки. Документ забезпечить вихід з ЄС Великої Британії, яка була в складі блоку з 1973 року.

Опівночі з четверга на п’ятницю 31 січня країна перестане бути членом Євросоюзу.

Для 73 членів Європарламенту від Великої Британії це було останнє голосування. Потім законодавці виконали традиційну шотландську пісню «Старі добрі часи», щоби попрощатися з колегами.

Тоді як одні представники Великої Британії плакали, інші раділи.

[Моллі Като, член Європарламенту від Великої Британії]:
«Я зберігаю в серці надію, що колись ми знову будемо в цій палаті й святкуватимемо наше повернення до серця Європи. Дякую».

[Найджел Фарадж, член Європарламенту від Великої Британії]:
«Більше не буде фінансових внесків, більше не буде Європейського суду, не буде спільних правил для рибальства й нас більше не будуть залякувати».

Водночас жителі європейських країн кажуть Лондону «до побачення».

[житель Мадрида]:
«Усе складно. Вони мають свої причини, але я не думаю, що це вигідно для них і для решти Євросоюзу. Проте вони ухвалили рішення демократичним шляхом, тому можуть виконати задумане».

[житель Афін]:
«Вони роблять, як ліпше для їхньої економіки. Гадаю, багато країн візьме з них приклад».

[житель Парижа]:
«Мені сумно, ніби родину залишає двоюрідний брат. Сподіваюся, що після виходу Європейський Союз зможе ще більше згуртуватися й розвиватиметься далі».

[житель Гданська]:
«Добре, що Велика Британія виходить з Європейського Союзу. Якраз вчасно. Уважаю, Польщі слід учинити так само».

Відразу після виходу Великої Британії почнеться перехідний період, який триватиме до кінця 2020 року. За цей час сторони повинні будуть затвердити всі умови майбутньої співпраці в різних галузях: від торгівлі до безпеки.

А поки що все залишиться як і раніше, за винятком одного: у Брюсселі і Страсбурзі більше не висітимуть британські прапори.
Коротке посилання на цю сторінку:

Європарламент ратифікував угоду про «брекзит»У Гаїті сформували перехідну президентську раду та призначили прем’єраДипломатичний скандал: працівники посольства Мексики залишили ЕквадорУ Тбілісі посилюються протести проти закону про іноагентівЛідер сепаратистів Карлес Пучдемон висуне свою кандидатуру на виборах голови КаталоніїПрем’єр Іспанії тимчасово припинив виконувати обов’язки, щоб подумати про відставкуСупервівторок завершився перемогою Дональда Трампа та Джо БайденаЗброя для України вже в дорозі: Байден підписав законопроєкт про допомогуАдміністрація Байдена скасувала послаблення нафтових санкцій щодо ВенесуелиТисячі протестувальників вийшли на вулиці Тайваню

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: