01.09.2021
Телеканал NTD

Міжнародний суд ООН вимагає від М’янми не гнобити рохінджа

Міжнародний суд ООН вимагає від М’янми не гнобити рохінджа

Рохінджа підтримують рішення суду Кокс-Базар, Бангладеш Міжнародний суд ООН ухвалив тимчасові заходи проти М’янми, зобов’язавши її..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Рохінджа підтримують рішення суду
Кокс-Базар, Бангладеш

Міжнародний суд ООН ухвалив тимчасові заходи проти М’янми, зобов’язавши її захищати мусульман-рохінджа від утисків. Це рішення вітають біженці-рохінджа, які живуть у бангладеському місті Кокс-Базар.

До суду в листопаді подала Гамбія. Вона звинуватила владу М’янми в порушенні конвенції від 1948 року про запобігання геноциду та покарання за нього. Гамбія стверджує, що в М’янмі були й нині відбуваються акти геноциду проти мусульман-рохінджа.

[Гаміда Хатун, свідок у Міжнародному суді ООН]:
«Гамбія почала судитися за нас, і ми за це їй вдячні».

Суд ООН зажадав від влади М’янми не вбивати рохінджа, не завдавати їм фізичної та психологічної шкоди, не перешкоджати народженню їхніх дітей і не знищувати докази, які, можливо, підтвердять існування геноциду.

Ці слухання можуть затягнутися на роки, тому кожні шість місяців М’янма має звітувати, як виконувала вимогу Міжнародного суду.

Тим часом державний радник М’янми Аун Сан Су Чжі вважає, що Гамбія окреслила неповну й оманливу картину ситуації в штаті Ракхайн, де здебільшого проживають рохінджа. Також, на її думку, свідчення біженців, на які спиралася Гамбія, можуть бути неправдивими чи перебільшеними.

Конфлікт у м’янмарському штаті Ракхайн загострився в серпні 2017-го, коли бойовики рохінджа напали на 30 поліцейських блокпостів. Вони вбили понад 10 правоохоронців і розграбували склади боєприпасів. Після цього армія почала спецоперацію. Побоюючись переслідувань, приблизно 700 тисяч рохінджа втекли з М’янми.
Коротке посилання на цю сторінку:

Міжнародний суд ООН вимагає від М’янми не гнобити рохінджаУсупереч резолюціям РБ ООН: турки-кіпріоти відкриють заборонений район ВарошаВООЗ: Китай мусить надати дані про виникнення пандеміїБайден і Ердоган провели зустріч під час саміту НАТОЗвіт МАГАТЕ: обсяги збагаченого урану в Ірані в 16 разів перевищують лімітЄС обіцяє відкласти запровадження мит, ухвалених у відповідь на «тарифи на метал» Дональда ТрампаПрогнози не виправдалися: як завершилися регіональні вибори у ФранціїСпікер Конгресу США закликала бойкотувати Олімпіаду-22 у ПекініІспанія помилувала дев’ятьох каталонських сепаратистівШотландія на крок наблизилася до референдуму про незалежність від Великої Британії