Близькосхідний конфлікт потребує політичного вирішення, а не «символічного визнання» палестинської держави. Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Її слова пролунали того ж дня, коли Ірландія, Іспанія та Норвегія оголосили, що визнають палестинську державу 28 травня.
[Анналена Бербок, міністр закордонних справ Німеччини]:
«Щоб вирішити близькосхідний конфлікт і розв’язати проблему створення двох держав необхідні прямі переговори з обох сторін».
Бербок зробила заяву під час зустрічі «Веймарського трикутника», на яку прибули її колеги з Польщі та Франції.
[Стефан Сежурне, міністр закордонних справ Франції]:
«Я не прихильник того, коли визнання перетворюють на політичну іграшку. Я за те, щоб це сприяло дипломатичному регіональному рішенню».
[Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі]:
«Ми вважаємо, що стабільним, довгостроковим рішенням було б існування двох держав».
А прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав заяву Ірландії, Норвегії та Іспанії «нагородою за тероризм». Він також наказав відкликати ізраїльських послів зі столиць цих трьох держав.
[Біньямін Нетаньягу, прем’єр-міністр Ізраїлю]:
«80 % палестинців у Юдеї та Самарії підтримують різанину, що була 7 жовтня. Цьому злу не можна давати державу. Це буде терористична держава. Вона пробуватиме повторити різанину, яка була 7 жовтня, знову й знову».
Близько 144 зі 193 держав — членів ООН визнають Палестину як державу. Утім, серед них небагато таких, що водночас є членами ЄС. Здебільшого це колишні радянські країни, а також Швеція та Кіпр.
Велика Британія, Австралія та члени ЄС — Мальта й Словенія — останніми місяцями також дали зрозуміти, що можуть визнати Палестину як державу.
А ось президент Колумбії розпорядився відкрити посольство в палестинському місті Рамалла. Він також заявив, що розірве дипломатичні відносини з Ізраїлем через його дії в Секторі Гази.
Коротке посилання на цю сторінку: