04.06.2021
Телеканал NTD

Франція відправить ще 220 військових для боротьби з ісламістами в Африці

Франція відправить ще 220 військових для боротьби з ісламістами в Африці

Воєнна операція в Африці По, Франція Франція продовжить військову операцію «Бархан» в африканському регіоні Сахель, де..

Дата завантаження: 2021-08-04

video

Воєнна операція в Африці
По, Франція

Франція продовжить військову операцію «Бархан» в африканському регіоні Сахель, де діють терористичні угруповання ісламістів. Про це на зустрічі в місті По домовилися Еммануель Макрон і лідери західноафриканських країн, що входять до «Сахельської групи п’яти».

[Еммануель Макрон, президент Франції]:
«Воєнна мета — це зона сходження трьох кордонів між Малі, Буркіна-Фасо й Нігером. Пріоритет — угруповання “Ісламська держава у Великій Сахарі”. Воно не заважає нам воювати проти терористичних угруповань, але це головний ворог. Ми побачили, що він найбільш небезпечний».

Франція проводить операцію «Бархан» з 2014 року. Мета — стабілізувати ситуацію в Малі, Чаді, Буркіна-Фасо, Мавританії та Нігері. В операції бере участь 4500 французьких військовослужбовців.

Президент Макрон направить до Сахелю додаткові сили.

[Еммануель Макрон, президент Франції]:
«Я вирішив долучити додаткові бойові можливості: до сил, які беруть участь в операції “Бархан”, приєднаються ще 220 військовослужбовців і їх зміцнять».

Макрон і лідери африканських країн також закликали США й далі надавати військову підтримку в Західній Африці. Торік у грудні стало відомо про плани Вашингтона вивести звідти частину військовослужбовців, а також відмовитися підтримувати французьку воєнну операцію.

[Еммануель Макрон, президент Франції]:
«Якщо американці покинуть Африку, це буде для нас дуже поганою новиною. Я підтверджую це. Сподіваюся переконати президента Трампа, що боротьба з тероризмом, яку він веде, потрібна й в цьому регіоні».

Наступна зустріч Макрона й «Сахельської групи п’яти» відбудеться в столиці Мавританії в червні.
Коротке посилання на цю сторінку:

Франція відправить ще 220 військових для боротьби з ісламістами в АфриціВ організації протестів на Кубі влада острова звинуватила Сполучені Штати Америки57 мігрантів потонули біля берегів Лівії на шляху до ЄвропиНовий рубіж: від COVID-19 у світі померло понад 4 млн осібПарламент Угорщини заборонив викладати ЛГБТ-ідеї в школахВиверження може початися будь-якої миті: з Гоми ринув новий потік біженцівЄС затвердив додаткові санкції щодо БілорусіПрезидент Тунісу звільнив прем’єра, зупинив роботу парламенту й пішов протестуватиКількість померлих від COVID-19 в Індії перевищила 250 000 осіб«Це полювання на відьом»: колишнього адвоката Трампа позбавили ліцензії