25.04.2024
Телеканал NTD

Франція відправить ще 220 військових для боротьби з ісламістами в Африці

Франція відправить ще 220 військових для боротьби з ісламістами в Африці

Воєнна операція в Африці По, Франція Франція продовжить військову операцію «Бархан» в африканському регіоні Сахель, де..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Воєнна операція в Африці
По, Франція

Франція продовжить військову операцію «Бархан» в африканському регіоні Сахель, де діють терористичні угруповання ісламістів. Про це на зустрічі в місті По домовилися Еммануель Макрон і лідери західноафриканських країн, що входять до «Сахельської групи п’яти».

[Еммануель Макрон, президент Франції]:
«Воєнна мета — це зона сходження трьох кордонів між Малі, Буркіна-Фасо й Нігером. Пріоритет — угруповання “Ісламська держава у Великій Сахарі”. Воно не заважає нам воювати проти терористичних угруповань, але це головний ворог. Ми побачили, що він найбільш небезпечний».

Франція проводить операцію «Бархан» з 2014 року. Мета — стабілізувати ситуацію в Малі, Чаді, Буркіна-Фасо, Мавританії та Нігері. В операції бере участь 4500 французьких військовослужбовців.

Президент Макрон направить до Сахелю додаткові сили.

[Еммануель Макрон, президент Франції]:
«Я вирішив долучити додаткові бойові можливості: до сил, які беруть участь в операції “Бархан”, приєднаються ще 220 військовослужбовців і їх зміцнять».

Макрон і лідери африканських країн також закликали США й далі надавати військову підтримку в Західній Африці. Торік у грудні стало відомо про плани Вашингтона вивести звідти частину військовослужбовців, а також відмовитися підтримувати французьку воєнну операцію.

[Еммануель Макрон, президент Франції]:
«Якщо американці покинуть Африку, це буде для нас дуже поганою новиною. Я підтверджую це. Сподіваюся переконати президента Трампа, що боротьба з тероризмом, яку він веде, потрібна й в цьому регіоні».

Наступна зустріч Макрона й «Сахельської групи п’яти» відбудеться в столиці Мавританії в червні.
Коротке посилання на цю сторінку:

Франція відправить ще 220 військових для боротьби з ісламістами в АфриціІзраїль обіцяє радитися зі США перед наступом на Рафах, що в Секторі ГазиРіші Сунак призначив дату дострокових загальнонаціональних виборівВсесвітній День Фалунь Дафа відзначили парадами та іншими мальовничими заходамиЛісова пожежа наближається до канадського міста, де залягають поклади нафтовмісних пісків«Відновлення правосуддя для України»: 44 країни в Гаазі підтримали створення трибуналу для РосіїООН: дитяча смертність у світі зменшилася до рекордно низького рівняКолумбійський університет почав відстороняти студентів від навчанняСтуденти в США й далі будують табори на території вишів, попри ризик бути відрахованимиФіліппіни звинувачують Китай у нападі на їхні судна в Південнокитайському морі

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: