17.07.2021
Телеканал NTD

Австралійські вчені відтворили китайський коронавірус

Австралійські вчені відтворили китайський коронавірус

Коронавірус поширюється ВООЗ відправить експертів до Китаю Учені з австралійського Мельбурна показали зразок коронавірусу, який зараз..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Коронавірус поширюється
ВООЗ відправить експертів до Китаю

Учені з австралійського Мельбурна показали зразок коронавірусу, який зараз поширюється в Китаї та й в усьому світі. Його вдалося відтворити в лабораторних умовах.

Дослідники кажуть, що поділяться цим зразком із Всесвітньою організацією охорони здоров’я й лабораторіями різних країнах. Він допоможе розробити точніший тест, що визначатиме носіїв вірусу, у яких тимчасово не проявляються симптоми. Також тепер буде легше розробити вакцину.

Своєю чергою ВООЗ уже оголосила, що відправить до Китаю експертів, щоб ліпше зрозуміти шляхи поширення коронавірусу й скоординувати відповідь світової спільноти на епідемію.

[Крістіан Ліндмеєр, представник ВООЗ]:
«Дуже важливо зрозуміти, як вірус передається, а ще його небезпеку. Це допоможе ВООЗ випустити для країн рекомендації про те, як протистояти вірусу і як до нього підготуватися».

Водночас із Китаю надходять тривожні новини про те, що вірус швидко поширюється за межі провінції Хубей і її столиці — міста Ухань, де почалася епідемія. Так повідомляють, що в місті Чунцин лікарні переповнені.

Багато китайців каже, що ситуація набагато гірша, ніж повідомляє влада. Згідно з офіційними даними, кількість хворих різко зросла з 2800 до понад 4,5 тисяч осіб. Померлих понад сто. Однак експерти вважають, що кількість інфікованих може бути в рази більшою. Вони також називають місто Чунцин наступним вогнищем масштабного поширення вірусу.

Ухань поки перебуває в справжній блокаді, як і вся провінція Хубей. В інших містах наростає паніка. У Шанхаї тисячі людей стоять у чергах за захисними масками.

[житель Шанхая]:
«Поки всі можуть купити маски, але видають по п’ять в одні руки. Якщо я використовую дві на день, тоді мені потрібно купувати їх щодня. Надіюсь, вийде менше виходити на вулицю».

Інфікованих коронавірусом уже виявили в 12 країнах світу. Нещодавно до них приєдналася Шрі-Ланка.

Тим часом Японія вже почала евакуювати з Уханя своїх громадян. До цієї країни вже прибув літак, який доставив 206 осіб. Залишається перевезти ще близько 650 японців.

Китайський коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом на відстані до двох метрів. Інкубаційний період становить 14 днів. У цей час у людини можуть проявитися симптоми: від кашлю й нежитю до високої температури й утрудненого дихання. Водночас багато людей, у яких немає таких симптомів, є носіями, що заражують інших.
Коротке посилання на цю сторінку:

Австралійські вчені відтворили китайський коронавірусНа Індонезію налетів циклон «Сероя»: близько 100 загиблихПовені в Перу: більш як 15 000 евакуйованихЗсув на копальні в Індонезії: десятки людей під заваламиЕксполіціянта Дерека Шовіна визнали винним у смерті Джорджа ФлойдаВ Еквадорі президентом несподівано став банкір Гільєрмо Лассо10 осіб загинуло внаслідок стрілянини в супермаркеті в КолорадоДесятки загиблих: трагедія на релігійному святі в ІзраїліВід коронавірусу у світі вже померло понад 3 мільйони осібШотландія на крок наблизилася до референдуму про незалежність від Великої Британії