28.09.2024
Телеканал NTD

У Лівані сформували новий уряд, але протести тривають

У Лівані сформували новий уряд, але протести тривають

Сформовано новий уряд Ліван Ліван очолив новий уряд з 20 міністрів-технократів. Прем’єр-міністром став професор і політик..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Сформовано новий уряд
Ліван

Ліван очолив новий уряд з 20 міністрів-технократів. Прем’єр-міністром став професор і політик Хассан Діаб. Його кандидатуру затвердив президент Мішель Аун. Це призначення підтримали шиїтські партії «Хезболла» й «Амаль», а також «Вільний патріотичний рух», до якого належить Аун.

Діаб називає новий кабінет міністрів рятувальною командою, яка почне розв’язувати економічні проблеми.

[Хассан Діаб, прем’єр-міністр Лівану]:
«Із завтрашнього дня економічна ситуація буде нашим пріоритетом. Ми постараємося якомога швидше розв’язати всі питання, що стосуються економіки, банківського сектору, обмінного курсу тощо».

Водночас у кількох містах Лівану знову прокотилася хвиля протестів. Сунітське населення виступає проти нового уряду, хоч до нього ввійшли як шиїти, так і суніти.

У Бейруті протестувальники зібралися біля будівлі парламенту.

[протестувальник]:
«Це відомство й ці лідери не наші. Цей уряд не враховує наших потреб, ми хочемо власного уряду, хочемо, щоб нам повернули вкрадені гроші, охорону здоров’я та електропостачання. Ми вимагаємо дострокових парламентських виборів».

А це Марджаюн, що на півдні Лівану. Тут суніти на знак протесту палять шини.

[протестувальник]:
«Ми змусили попередній уряд піти у відставку, оскільки він не відповідав вимогам народу. Така ж доля чекає й цей уряд».

Масштабні протести охопили Ліван у середині жовтня. Причинами стали економічна криза, корупція, безробіття та підвищення податків. Через два тижні демонстрацій прем’єр-міністр Саад Харірі подав у відставку.

Минулих вихідних протести спалахнули знову. У сутичках між поліцією і демонстрантами постраждало 400 осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Лівані сформували новий уряд, але протести триваютьГодинник Rolex, золото та діаманти: президента Перу звинувачують у розкраданніВелика Британія наклала санкції на китайських хакерівНовим президентом В’єтнаму призначили міністра громадської безпекиСуд над імовірними китайськими шпигунами пройшов у ЛондоніПарламент ЄС ухвалив спірний закон про відновлення природиЩе одного імовірного китайського шпигуна заарештували в НімеччиніЗакон ухвалили: Велика Британія почне висилати нелегальних емігрантів до РуандиБіля парламенту Грузії розганяють демонстрантів, поки всередині обговорюють закон про іноагентівНімеччина: «Нам потрібне політичне рішення, а не символічне визнання Палестини»

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: