25.12.2021
Телеканал NTD

Саміт щодо Лівії в Берліні: сторони прагнуть політичного вирішення конфлікту

Саміт щодо Лівії в Берліні: сторони прагнуть політичного вирішення конфлікту

Саміт щодо Лівії Берлін, Німеччина У Берліні пройшов саміт з питань Лівії. Західні країни домовилися посилити..

Дата завантаження: 2021-06-25

video

Саміт щодо Лівії
Берлін, Німеччина

У Берліні пройшов саміт з питань Лівії. Західні країни домовилися посилити збройне ембарго щодо цієї країни, а також змогли домогтися хиткої угоди про припинення вогню між двома сторонами конфлікту.

На зустріч прибули представники міжнародно визнаного лівійського уряду, а також генерал Халіфа Хафтар, який намагається повалити цей уряд і захопити Триполі.

Утім, розбіжності між сторонами поки настільки великі, що вони не зустрічалися віч-на-віч, а лише провели переговори з посередниками.

[Ангела Меркель, канцлер Німеччини]:
«Усі, зокрема такі регіональні організації, як Ліга арабських держав, ЄС і, звісно, Африканський Союз, дійшли розуміння, що нам необхідне політичне рішення. Останніми днями стало очевидно, що розв’язати питання військовою силою неможливо, це тільки посилить страждання людей».

Представники західних країн зазначили, що цей саміт повинен стати основою для постійного припинення вогню в Лівії.

[Антоніу Гутерреш, Генеральний секретар ООН]:
«Ми не можемо стежити за тим, чого не існує. Припинення вогню треба домогтися в реальності. Ми маємо угоду. Головне питання в тому, чи готові всі сторони конфлікту, які сьогодні пообіцяли підтримати припинення вогню, насправді цього досягти».

[Гайко Маас, міністр закордонних справ Німеччини]:
«Ми розуміємо, що підписів, які сьогодні поставили, недостатньо. Потрібен подальший процес. Ми сформуємо спеціальний комітет, який стежитиме за виконанням ухвалених сьогодні рішень».

Генерал Халіфа Хафтар наступає на лівійську столицю за підтримки Єгипту, Об’єднаних Арабських держав, Росії та африканських країн.

Також він наказав припинити відвантажувати нафту в портах на східному узбережжі Лівії, що може дуже зашкодити економіці країни.
Коротке посилання на цю сторінку:

Саміт щодо Лівії в Берліні: сторони прагнуть політичного вирішення конфліктуСША й Південна Корея підписали договір про розподіл витрат на оборонуЄврокомісія оприлюднила правила для літніх подорожей всередині блокуКліматичний саміт: країни обіцяють зменшити викиди CO2ЄС просить Грецію розслідувати, чи не розвертає берегова охорона човни з мігрантамиЄвропарламент проголосував за торговельну угоду з Великою БританієюЄС обіцяє відкласти запровадження мит, ухвалених у відповідь на «тарифи на метал» Дональда ТрампаЄС і США владнали найтривалішу суперечку в історії СОТПівнічна Корея, імовірно, знову провела випробування балістичних ракетЛідери ЄС узгодили нові санкції щодо Білорусі