28.08.2024
Телеканал NTD

У римському аеропорту тестують нове покриття злітних смуг із графеном

У римському аеропорту тестують нове покриття злітних смуг із графеном

Нове покриття з графеном Рим, Італія Римський аеропорт «Ф’юмічіно» став першою у світі міжнародною повітряною гаванню,..

Дата завантаження: 2024-03-28

video

Нове покриття з графеном
Рим, Італія

Римський аеропорт «Ф’юмічіно» став першою у світі міжнародною повітряною гаванню, де тестують нове покриття для злітно-посадкових смуг. У матеріал домішують графен, а також пластик, який раніше не переробляли.

Розробники покриття кажуть, що воно довговічніше, ніж асфальт, а ще екологічніше, бо стовідсотково придатне для перероблення.

Покриття тестують із грудня біля однієї з найбільш завантажених злітно-посадкових смуг. На цій ділянці розвертаються вщерть заправлені важкі літаки, такі як Boeing 777 та Airbus A380.

Покриття коштує дорожче, ніж асфальт, але в середньостроковій і довгостроковій перспективі воно допоможе заощадити.

[Федеріка Жаннаттазіо, виконавчий директор компанії-виробника]:
«Якщо випробування покажуть гарний результат, тоді використання цього матеріалу матиме дуже багато переваг. Він робить смугу зносостійкішою, довговічнішою, потребує менше роботи з обслуговування, менше матеріалів для її створення».

Торік пасажиропотік в аеропорту «Ф’юмічіно» сягнув 40 мільйонів осіб. Якщо результати тестів будуть успішними, таке покриття з’явиться на всіх злітно-посадкових смугах гавані.

[Джорджо Грегорі, представник аеропорту «Ф’юмічіно»]:
«Якщо результати будуть такими, яких ми очікуємо, ми хотіли б максимально розширити використання матеріалу».

Перш ніж почати випробування в аеропорту, покриття три роки тестували в лабораторних умовах. До того ж понад рік тому його ще поклали на ділянці жвавої дороги. У всіх випадках результати були чудовими.

В аеропорту «Ф’юмічіно» тестування триватиме ще рік.
Коротке посилання на цю сторінку:

У римському аеропорту тестують нове покриття злітних смуг із графеномНауковці створили перший функціональний напівпровідник із графенуВ Австралії почали спостерігати з космосу за чужорідними буйволамиЯк за 200 років розвинулася наука про динозаврівЗа поведінкою тварин під час сонячного затемнення спостерігатимуть науковці СШАНові протези дають змогу відчувати температуру предметів200 давніх украдених артефактів повернулися до ПеруРобот-кур’єр почав доставляти їжу в ТокіоНа Марсі виявили величезні поклади підземного льодуНайдавніші в Південній Америці наскельні малюнки знайшли в аргентинській Патагонії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: