21.03.2024
Телеканал NTD

Комахоподібний робот вивчатиме печери Марса

Комахоподібний робот вивчатиме печери Марса

Дослідники розробляють інноваційного комахоподібного робота з висувними лапками. Він зможе досліджувати складну місцевість печер та лавових..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Дослідники розробляють інноваційного комахоподібного робота з висувними лапками. Він зможе досліджувати складну місцевість печер та лавових трубок на Місяці й навіть на Марсі.

[Марк Каткоскі, професор у галузі машинобудування]:

«Це дуже цікаві місця для дослідження. Вони відносно закриті. Якщо є якісь ознаки минулого життя, це гарні місця для їх пошуку. До того ж якщо ми зрештою думаємо про людське житло, це добре місце, щоб побудувати собі укриття».

Марсіанські печери — приваблива мета майбутніх досліджень Червоної планети. Люди поки не мають певного уявлення про їх структуру. Робот «Річбот» (ReachBot), створений Стенфордським університетом, призначений для адаптації до будь-якої печерної структури, у якій може опинитися.

[Марко Павоне, доцент кафедри аеронавтики та астронавтики]:

«Мета — розробити робота, який зможе дістати доступ до екстремальних умов на інших планетах, таких як Марс або Місяць, куди зазвичай роботи не можуть потрапити».

«Річбот» переміщатиметься подібно до павукоподібних, які мають невелике тіло та довгі лапи. Його захоплювачі можуть фіксуватися на кам’янистих поверхнях, що дає змогу роботу ефективно переміщатися в складних умовах.

[Тоні Чень, розробник]:

«Щоб створити прототип “Річбота”, ми використали безліч рулеток, бо їхній функціонал майже ідентичний космічним захоплювачам».

«Річбот» оснащений датчиками та сканером довкілля. Це дає йому змогу визначати доступні для захоплення об’єкти на кам’янистих поверхнях.

[Марко Павоне, доцент кафедри аеронавтики та астронавтики]:

«Робот має проаналізувати всі можливості та всі невизначеності, щоб визначити ефективний та безпечний шлях. Для цього використовують різноманітні методи, зокрема штучний інтелект».

Ефективність «Річбота» перевірили в пустелі Мохаве, що в Каліфорнії. Науковці кажуть, що його ще вдосконалюватимуть. У космосі він матиме безліч застосувань: від дослідження планет до місій на астероїди та супутники.
Коротке посилання на цю сторінку:

Комахоподібний робот вивчатиме печери МарсаНа виставці в Токіо показали, яким може стати життя у 2050 роціНові знімки телескопа «Евклід» дивовижно чітко показали далекий космосРоботи, дрони та штучний інтелект: у Марокко проходить технологічний ярмарокПерший у США дослідницький центр кави з’явився в СШАМетелики, бджоли та жуки: у Німеччині починається сезон підрахунку комахЯк зразки криги з Антарктиди допомагають дізнатися про майбутню зміну кліматуГреко-іллірійський шолом віком 2500 років знайшли в ХорватіїВосьминоги допомогли у створенні потужних присосківАртефакти з «Британських Помпеїв» показали на виставці в Англії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: