13.10.2024
Телеканал NTD

ЄКА відібрало студентів, які полетять у космос

ЄКА відібрало студентів, які полетять у космос

Француженка Софі Адено та бельгієць-люксембуржець Рафаель Льєжуа готуються до польоту в космос. Недавно вони закінчили курс..

Дата завантаження: 2024-06-13

video

Француженка Софі Адено та бельгієць-люксембуржець Рафаель Льєжуа готуються до польоту в космос. Недавно вони закінчили курс підготовки астронавтів Європейського космічного агентства, який почався 2022 року.

А останній рік вони проходили базову підготовку до тривалої місії на Міжнародній космічній станції. Туди вони вирушать 2026 року. Спочатку Адено, потім Льєжуа.

41-річна Адено народилася у Франції. Вона працює пілотом-випробувачем вертольотів ВПС.

[Софі Адено, астронавт]:

«Це неймовірно. Бракує слів, щоб описати, наскільки я щаслива. Це будуть два роки інтенсивних тренувань, безлічі іспитів для кваліфікації, багато нових наукових експериментів, які треба підготувати. Це буде насичено та інтенсивно, але я до цього готова».

36-річний Льєжуа народився в Бельгії. Він біомедичний інженер і нейробіолог, що вивчає дегенеративні захворювання нервової системи. Він літає на повітряних кулях і планерах.

[Рафаель Льєжуа, астронавт]:

«Я почуваюся чудово. Ми щойно отримали новини про завдання, і я дуже схвильований. Це новий крок у цій неймовірній пригоді. Щиро кажучи, усе сталося трохи раніше, ніж я очікував, але це прекрасно».

Зі слів гендиректора ЄКА Йозефа Ашбахера, його агентство недавно провело переговори з НАСА щодо того, щоб у місячній місії «Артеміда» три місця виділили європейським астронавтам. Але вони, мабуть, дістануться досвідченішим.

ЄКА покладається на НАСА та інші організації, щоб доставляти своїх астронавтів у космос.

Загалом останнє навчання ЄКА закінчили п’ять астронавтів. Агентство планує до 2030 року відправити на Міжнародну космічну станцію всіх п’ятьох. Ще дванадцять студентів відібрали в резерв. Базової підготовки вони поки що не проходили.
Коротке посилання на цю сторінку:

ЄКА відібрало студентів, які полетять у космос«Іншопланетна лихоманка» стимулює перуанських мисливців за старовиноюДослідження: собаки розуміють більше, ніж ми думалиАртефакти з «Британських Помпеїв» показали на виставці в АнгліїГреко-іллірійський шолом віком 2500 років знайшли в ХорватіїЛичинок коралів заманюють до рифів за допомогою звуківЦілий «ліс метеликів» із Танзанії оселився в тропічній оранжереї в ІталіїВ Аргентині розробили замінники дерев для жвавих міських зонЕкспрес-тести із жуйок планують виробляти в ШотландіїЗнахідка в Помпеях розкриває таємниці будівництва стародавніх римлян

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: