01.08.2021
Телеканал NTD

Піджаки з пластику й взуття з водоростей: виставка екомоди в Берліні

Піджаки з пластику й взуття з водоростей: виставка екомоди в Берліні

Виставка екологічної моди Берлін, Німеччина Цього року Тиждень моди в Берліні головною темою обрав екологічність. У..

Дата завантаження: 2021-03-01

video

Виставка екологічної моди
Берлін, Німеччина

Цього року Тиждень моди в Берліні головною темою обрав екологічність. У його межах проходить виставка Neonyt, на якій учасники демонструють вироби з перероблених матеріалів.

Дизайнер Себастьян Тіс привіз спортивне взуття, на 100% виготовлене з водоростей. Ще одна його особливість — перша у світі біла каучукова підошва.

[Себастьян Тіс, дизайнер взуття]:
«На землі стає тепліше, це погано. Але з’являються нові ресурси, такі як водорості. Їх непропорційно багато, їх потрібно позбуватися. Проте водорості можна використовувати і як сировину».

Ця іспанська компанія із 2013 року створює стильні й екологічні речі. Сьогодні вона має 70 магазинів у всьому світі. Серед її виробів — піджаки, зроблені з пластику, який виловили з моря біля узбережжя країни.

[Нільс Гарбе, представник Ecoalf]:
«У морях дуже багато пластику, особливо біля берегів Іспанії. Ми вирішили, що його треба якось дістати. Зазвичай рибалки викидають пластик, який заплутується в їхніх сітях. Там ми їм почали за нього платити. Пластик перетворюється на пряжу, а пряжа обертається на одяг».

Португальська компанія показує взуття, яке виготовляють із промислових пластикових відходів.

У кожну пару вбудовано чип. Якщо піднести до каблука смартфон, то відкриється сайт з інформацією про те, з яких матеріалів зроблено взуття.

[Рікардо Олівьєра, представник Lemon Jelly]:
«Ми навчилися робити взуття гарної якості й з хорошим дизайном з перероблених матеріалів. Воно подобається людям, на таке є попит».

Німецький модний бренд теж робить одяг із вторсировини. Наприклад, у його футболках поєднано бавовну та нитки з кавової гущі.

[Таня Клайве-Меєр, засновниця Like a Bird]:
«Кавове вуглецеве волокно — це відходи кавової індустрії. Його унікальність у тому, що це природний захист від ультрафіолетового випромінювання. Він діє як дезодорант, а ще захищає шкіру».

Ще одна португальська компанія демонструє взуття, у виробництві якого використовують корковий матеріал, а також оббивку із сидінь старих автомобілів.

[Лінда Телес, представниця Steelground]:
«Чому б це не використовувати? Нам треба переробляти відходи й шукати нові шляхи, як це робити».

Загалом у виставці бере участь понад 210 брендів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Піджаки з пластику й взуття з водоростей: виставка екомоди в БерлініЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтівНайдетальнішу мапу зірок нашої галактики зіставили європейські астрономиГонконгська компанія запустить масове виробництво медичних гуманоїдівІнженер без кінцівок намагається створити «розумні» протезиУ Німеччині розробили екологічну пошукову системуТихіше, ніж на Різдво: локдауни у 2020-му вдвічі знизили шумове забрудненняРобот-катамаран дослідить рекордно швидку ерозію на півдні АвстраліїУ Помпеях знайшли давній вуличний ресторан із фрескамиРідкісне дерево віком 20 млн років знайшли на Лесбосі