28.09.2024
Телеканал NTD

Піджаки з пластику й взуття з водоростей: виставка екомоди в Берліні

Піджаки з пластику й взуття з водоростей: виставка екомоди в Берліні

Виставка екологічної моди Берлін, Німеччина Цього року Тиждень моди в Берліні головною темою обрав екологічність. У..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Виставка екологічної моди
Берлін, Німеччина

Цього року Тиждень моди в Берліні головною темою обрав екологічність. У його межах проходить виставка Neonyt, на якій учасники демонструють вироби з перероблених матеріалів.

Дизайнер Себастьян Тіс привіз спортивне взуття, на 100% виготовлене з водоростей. Ще одна його особливість — перша у світі біла каучукова підошва.

[Себастьян Тіс, дизайнер взуття]:
«На землі стає тепліше, це погано. Але з’являються нові ресурси, такі як водорості. Їх непропорційно багато, їх потрібно позбуватися. Проте водорості можна використовувати і як сировину».

Ця іспанська компанія із 2013 року створює стильні й екологічні речі. Сьогодні вона має 70 магазинів у всьому світі. Серед її виробів — піджаки, зроблені з пластику, який виловили з моря біля узбережжя країни.

[Нільс Гарбе, представник Ecoalf]:
«У морях дуже багато пластику, особливо біля берегів Іспанії. Ми вирішили, що його треба якось дістати. Зазвичай рибалки викидають пластик, який заплутується в їхніх сітях. Там ми їм почали за нього платити. Пластик перетворюється на пряжу, а пряжа обертається на одяг».

Португальська компанія показує взуття, яке виготовляють із промислових пластикових відходів.

У кожну пару вбудовано чип. Якщо піднести до каблука смартфон, то відкриється сайт з інформацією про те, з яких матеріалів зроблено взуття.

[Рікардо Олівьєра, представник Lemon Jelly]:
«Ми навчилися робити взуття гарної якості й з хорошим дизайном з перероблених матеріалів. Воно подобається людям, на таке є попит».

Німецький модний бренд теж робить одяг із вторсировини. Наприклад, у його футболках поєднано бавовну та нитки з кавової гущі.

[Таня Клайве-Меєр, засновниця Like a Bird]:
«Кавове вуглецеве волокно — це відходи кавової індустрії. Його унікальність у тому, що це природний захист від ультрафіолетового випромінювання. Він діє як дезодорант, а ще захищає шкіру».

Ще одна португальська компанія демонструє взуття, у виробництві якого використовують корковий матеріал, а також оббивку із сидінь старих автомобілів.

[Лінда Телес, представниця Steelground]:
«Чому б це не використовувати? Нам треба переробляти відходи й шукати нові шляхи, як це робити».

Загалом у виставці бере участь понад 210 брендів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Піджаки з пластику й взуття з водоростей: виставка екомоди в БерлініЄКА відібрало студентів, які полетять у космосНові знімки телескопа «Евклід» дивовижно чітко показали далекий космосУ Великій Британії вуличні шафи переробляють на зарядні станції для електромобілівВ ОАЕ знайшли золоті монети віком 2000 роківЗ олії — біопальне: новий завод у ДубаїЕкспрес-тести із жуйок планують виробляти в ШотландіїРожевий шум, можливо, допомагає міцніше спатиЕкіпаж МКС поділився враженнями від перебування на орбіті ЗемліНауковці відкрили, що кашалоти використовують для спілкування щось на зразок азбуки Морзе

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: