28.08.2024
Телеканал NTD

«Розумні» й безкоштовні: лівійські вчені створюють унікальні протези

«Розумні» й безкоштовні: лівійські вчені створюють унікальні протези

«Розумні» протези Бенгазі, Лівія Ця рука може подарувати надію багатьом жителям Лівії. Це перший протез розроблений..

Дата завантаження: 2024-03-28

video

«Розумні» протези
Бенгазі, Лівія

Ця рука може подарувати надію багатьом жителям Лівії. Це перший протез розроблений місцевими вченими. Таку кінцівку створюють з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини. До того ж вона безкоштовна.

Житель Бенгазі Абдельрахім Ваніз 20 років тому під час нещасного випадку на роботі втратив ліву руку. Спочатку замовив собі протез у Європі. Але він був дуже дорогим і погано працював. Лівійський аналог перевершив його сподівання.

[Абдельрахім Ваніз, пацієнт]:
«Перший протез, який зробили для мене в Лівії, був безкоштовним. Його конструкція і якість були дуже високими, як і німецького протеза, за який я заплатив 53 тисячі доларів США».

Лівійські вчені почали створювати такі протези два роки тому.

[Аюб Халіфа, інженер]:
«Під час механічних випробувань, здавлювання й розтягнення, ми враховуємо, які перед нами стоять завдання в кожному конкретному випадку. Ми задаємо необхідні параметри, а потім відправляємо завдання до відділу електроніки для виробництва».

Такі протези в Лівії дуже актуальні. Через війну понад 6000 жителів країни втратило кінцівки, третина з них — руки.

[Ашраф Мофтах, представник компанії-розробника]:
«Ми виготовляємо “розумні” протези верхніх кінцівок і даємо їх людям, у яких ампутовано руки. Завдяки спонсорській підтримці місцевих компаній ми це робимо безкоштовно».

Нещодавно компанія показала кілька нових винаходів. Один із них — «розумний» протез, надрукований на 3D-принтері, з функцією штучного інтелекту. Ще один пристрій обладнано системою віртуальної реальності. Він поліпшує реабілітацію тих, хто втратив кінцівки.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Розумні» й безкоштовні: лівійські вчені створюють унікальні протезиНові протези дають змогу відчувати температуру предметівМедичні гаджети — один із головних трендів CES-2024Авіашоу в Сінгапурі: ставка на футуристичні повітряні таксіВ Австралії почали спостерігати з космосу за чужорідними буйволамиЛичинок коралів заманюють до рифів за допомогою звуківСербські археологи розкопали давньоримську тріумфальну аркуРобот-кур’єр почав доставляти їжу в ТокіоПонад 100 нових видів морських істот виявили в океані біля берегів Чилі200 давніх украдених артефактів повернулися до Перу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: