Зібравшись на ярмарку меду в Сані, багато виробників показують свою продукцію, одночасно розмірковуючи про історичне значення цього ремесла.
[Алі Ярим, голова товариства бджолярів]:
«Єменський мед і нині перебуває на провідних позиціях і, як і раніше, не має собі рівних. Існує безліч клінічних досліджень, які довели, що єменський мед — один з найкращих видів меду у світі».
Мед уже давно став важливим у раціоні єменців. Його їдять на сніданок, а ще використовують як основний інгредієнт у багатьох місцевих стравах.
[Джамма аль-Джамма, дослідник бджільництва]:
«Ми зібрали зразки видів меду, яким понад 50 років, деяким 30 років, а іншим — понад 40 років. Звичайно, мед не має терміну придатності, навіть якщо він зберігається 1000 років. Наприклад, цей із 1994 року, й аромат досі є, і мед досі має текстуру».
Попри важливу культурну та економічну роль бджільництва в Ємені, війна, що почалась у 2014 році, завдала великої шкоди цій стародавній професії. Так, 2013 року в країні виробили близько 2,6 мільйона тонн меду, а 2023 року — лише півтори тисячі тонн.
Є й інші проблеми.
[Ахмад Шахір, продавець меду]:
«Труднощі, з якими стикаються бджолярі, великі. Перша з них — безрозсудне вирубування дерев, а також імпорт смертельних пестицидів, які вбивають бджіл».
Обсяг медової промисловості у Сані сягає 500 мільйонів доларів на рік. Вона забезпечує роботою понад 100 000 бджолярів. Водночас через важку економічну ситуацію в країні дедалі більше людей стають бджолярами.
Коротке посилання на цю сторінку: