05.02.2024
Телеканал NTD

Голова ВООЗ: «Світ має прокинутися та допомогти Судану»

Голова ВООЗ: «Світ має прокинутися та допомогти Судану»

Світ робить недостатньо, щоб зупинити кризу в Судані. Про це заявив голова Всесвітньої організації охорони здоров'я,..

Дата завантаження: 2024-10-04

video

Світ робить недостатньо, щоб зупинити кризу в Судані. Про це заявив голова Всесвітньої організації охорони здоров’я, відвідавши лікарню, у якій лікують виснажених немовлят.

На пресконференції Тедрос Адханом Гебреєсус закликав допомогти постраждалій від війни країні.

За даними гуманітарних організацій, через 17 місяців конфлікту цивільне населення Судану стикається з голодом, масовою внутрішньою міграцією, а також спалахами хвороб.

Так, серед іншого, суданці потерпають від повеней, прориву гребель, спалахів холери, малярії, денге та кору, ризику поширення віспи мавп, а також сексуального насильства. До того ж у країні майже повністю зруйнована система охорони здоров’я.

[Тедрос Адханом Гебреєсус, голова ВООЗ]:

«Судан переживає справжній шторм криз. Понад 500 днів конфлікту, найбільший рівень переміщення людей у ​​світі, голод у деяких регіонах та ризик голоду в інших. 25,6 мільйона осіб, тобто більш ніж половині населення Судану, як очікують, гостро бракуватиме продовольства».

У серпні на переговорах у Швейцарії посередники заявили, що дістали від сторін гарантії доступу населення до гуманітарної допомоги. Але прогресу завадило те, що на обговореннях не було представників суданської армії.

Війна між армією та Силами швидкого реагування спалахнула у квітні 2023 року. Однак інфраструктура країни вже тоді була в занепаді.

Водночас після початку конфлікту обидві сторони направили більшу частину своїх ресурсів на бої, унаслідок чого інфраструктура стала зовсім занедбаною, а система охорони здоров’я занепала.
Коротке посилання на цю сторінку:

Голова ВООЗ: «Світ має прокинутися та допомогти Судану»Великий караван мігрантів знову рухається в бік кордону СШАУ Венесуелі почався різдвяний сезон на два місяці раніше, ніж зазвичайРибалки використовують застосунок, щоб захистити затоку Гуанабара від забрудненняФермери Зімбабве намагаються заробити на зростанні світового попиту на лохинуБез їжі та постачання: жителі столиці Гаїті голодуютьНадмірний туризм: мешканцям чорногорського міста набридли круїзні лайнериБджолярі Ємену зберігають ремесло починаючи з X століття до н. е.Моцарела з буйволиного молока — горда традиція італійської КампаніїВООЗ: штам віспи мавп мутує швидше, ніж очікували

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: