21.03.2024
Телеканал NTD

Посуха у В’єтнамі може позначитися на світових цінах на каву

Посуха у В'єтнамі може позначитися на світових цінах на каву

Виробники кави у В'єтнамі потерпають від найсильнішої майже за десятиліття посухи. А це означає, що ранкове..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Виробники кави у В’єтнамі потерпають від найсильнішої майже за десятиліття посухи. А це означає, що ранкове еспресо в усіх країнах, найімовірніше, подорожчає.

В’єтнам — другий за величиною виробник кави у світі. Він також провідний виробник зерен робусти — сорту, що найчастіше використовують для приготування еспресо та для виробництва розчинної кави.

Як показують прогнози, наступного сезону обсяги врожаю через спеку впадуть на 10-16%.

[Доан Ван Тханг, фермер]:

«Від посухи постраждала вся ця територія, а також прилеглі землі. Нестача води настільки гостра, що, порівнюючи з минулим роком, урожай зерен дуже маленький. Ми втратили більшу частину продукції».

Тепер на кавових плантаціях деревам дають змогу рости довше. Завдяки цьому їхнє коріння стає довшим і дістає до глибоких ґрунтових вод.

Виробники також розпушують землю навколо рослин або покривають її листям, щоб вона ліпше вбирала дощову воду та добрива.

Водночас ціни на кавові зерна піднялися до рекордного рівня. Тож фермери мають додатковий дохід.

Останніми тижнями також пішли дощі. Але поки незрозуміло, чи буде їх достатньо, щоб відновити обсяги виробництва та знизити ціни на робусту.

[Доан Ван Тханг, фермер]:

«Ми, фермери, маємо бути щасливими, коли ціни зростають, але через цю посуху ми не дуже щасливі, бо ціни зростають, а обсяги виробництва падають. Тож ми і раді, і засмучені, бо клімат змінюється хаотично, і ми не встигаємо за змінами».

Недавні дані Євростату показали, що у квітні ціни на каву в ЄС зросли на 1,6%, а в Італії, де люблять робусту, — на 2,5%.

Це менше, ніж за той самий період торік, але вище, ніж показник березня в 1%. На думку експертів, це ознака того, що обсмажувальники, можливо, почали перекладати свої більші витрати на споживачів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Посуха у В’єтнамі може позначитися на світових цінах на кавуНа Канарських островах протестують проти масового туризмуБез їжі та постачання: жителі столиці Гаїті голодуютьВідкрита тюрма: як в’язнів Чехії повертають у суспільствоСтаріння населення Японії змінює ринок підгузківМіські ферми рятують мексиканське місто від злочинностіБджоли жалять лісорубів, охороняючи мангрові ліси КеніїПанамський острів тоне через зміну кліматуФермери заблокували дороги на кордоні Іспанії та Франції напередодні виборів у ЄСПрем’єр Гаїті відвідав найбільшу лікарню Порт-о-Пренса, яку відбили в бандитів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: