21.03.2024
Телеканал NTD

На озері у Гватемалі розростається сміттєвий «острів»

На озері у Гватемалі розростається сміттєвий «острів»

Це скупчення сміття на озері Аматитлан у Гватемалі. Таке видовище тут можна бачити вже ось як..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Це скупчення сміття на озері Аматитлан у Гватемалі. Таке видовище тут можна бачити вже ось як 15-20 років. Колись ця місцевість була курортною, але тепер в озері цвіте вода й купатися небезпечно для здоров’я.

[Селестіно де ла Крус, працівник туристичного сектору]:

«Ми пам’ятаємо, як наші бабусі та дідусі, наші батьки казали, що це було чудове озеро. Колись я бачив його блакитним, як небо, вода була кришталево чистою. Не знаю, чому так сталося. Прикро це бачити».

Усе це приносить зі столиці Гватемали річка Вільялобос. Сюди потрапляють неочищені стічні води, промислові відходи та сміття.

[Юрі Хеовані, сміттяр]:

«Це пінопласт, тверді та плавучі відходи, такі як пластик, багато трупів собак, а іноді навіть людей».

Місцева природоохоронна організація намагається врятувати озеро. На поверхні води встановили бар’єр завдовжки 2000 метрів. Він утримує сміття. Щодня вантажівка робить по 100 рейсів, щоб вивезти відходи на звалище, де їх правильно утилізують. Цього року з озера витягли майже 5500 кубометрів сміття.

[Юрі Хеовані, сміттяр]:

«Ми всі хочемо врятувати озеро й маємо надію, що колись це зробимо».

Крім сміття, є також інша проблема. У воді збільшився вміст азоту. Через це цвітуть токсичні водорості. Токсини вбивають інші водорості, які очищають воду. Проте рибалки, як і раніше, ловлять рибу, а місцеві жителі її купують.

У 2006 році уряд країни вирішив поліпшити якість води в Аматитлані. Для цього містам, розташованим поруч з озером, виділили кошти на будівництво водоочисних споруд. Однак гроші витратили на інші проєкти, а озеро, як і раніше, завалене сміттям.
Коротке посилання на цю сторінку:

На озері у Гватемалі розростається сміттєвий «острів»Греція закриває пам’ятки через спекуПрацівники Samsung у Південній Кореї оголосили триденний страйкЛіванських школярів в ігровій формі навчають громадянської активностіФіліппінці очищають пляж, обмінюючи сміття на рисПісля повені на півдні Бразилії поширюються небезпечні хворобиБританський король Чарльз III повертається до виконання громадських обов’язківСкандал із зараженою кров’ю: Ріші Сунак назвав це «ганьбою для країни»Як щорічна міграція птахів допомагає поширити пташиний грипПарк з’явиться на естакаді в центрі Токіо

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: