21.03.2024
Телеканал NTD

Сутички в Парижі після другого туру виборів, на якому перемагають ліві сили

Сутички в Парижі після другого туру виборів, на якому перемагають ліві сили

У Парижі протестувальники вступили в сутички з поліцією після другого туру парламентських виборів. Вони невдоволені прогнозованими..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

У Парижі протестувальники вступили в сутички з поліцією після другого туру парламентських виборів. Вони невдоволені прогнозованими результатами: перемогу, як очікують, здобудуть ліві партії, які об’єдналися після прориву націоналістів у першому турі. А «Національне об’єднання» Марін Ле Пен, за попередніми даними, здобуде лише третє місце після партії президента Емманюеля Макрона.

Тепер є велика ймовірність «завислого» парламенту, оскільки жодна партія не набрала абсолютної більшості, а домовитися трійці переможців буде вкрай складно. У ній ліві, центристи та праві, з різними платформами й зовсім без досвіду спільної роботи.

[Марін Ле Пен, лідер французьких правих]:

«Я попереджала про болото, і це справдилося. Францію повністю заблокують три партії, які мають більш-менш однаковий вплив у Національних зборах. Ми йдемо до цього. Це сумно».

Водночас об’єднаний лівий альянс зібрав усілякі ліві партії та зелених. За прогнозами соціологів, вони можуть дістати до 215 місць із 577.

Ще після першого туру вони почали знімати своїх кандидатів, закликаючи голосувати за об’єднаний фронт.

Лідер «Партії зелених» Марін Тондельє заявила, що сповнена рішучості зберегти коаліцію.

[Марін Тондельє, лідер «Партії зелених»]:

«Сьогодні ввечері перемогла соціальна справедливість, екологічна справедливість. Сьогодні переміг народ. Усе тільки починається».

Емманюель Макрон оголосив дострокові вибори після голосування до Європарламенту, яке відбулося минулого місяця. Тоді праві завдали нищівного удару його партії.
Коротке посилання на цю сторінку:

Сутички в Парижі після другого туру виборів, на якому перемагають ліві силиЄС запроваджує мита на електромобілі з КитаюПоліція зачищає від демонстрантів кампуси американських університетівГрад з куряче яйце, снігопади й торнадо: провінції Китаю потерпають від негодиУ ЄС набули чинності мита на електромобілі з КитаюЗапеклі протести в Кенії: поліція стріляє по протестувальникахІзраїль звинуватив сестру лідера ХАМАСу Ісмаїла ГаніїПід Афінами борються з лісовими пожежамиСирійські біженці в Лівані скаржаться на «вороже середовище»ООН: у світі стало 120 мільйонів біженців та переселенців

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: