Геолог та астронавт Сіан Проктор у 2021 році ввійшла до складу першої повністю аматорської команди, яка облетіла навколо Землі в межах місії Inspiration4.
Політ оплатив бізнесмен Джаред Айзекман, зібравши команду з трьох таких самих, як і він, аматорів. Метою місії було показати, що в космос можуть літати й люди, далекі від космонавтики.
Піднявшись вище за Міжнародну космічну станцію на 160 кілометрів, пасажири насолоджувалися краєвидами Землі через велике вікно у верхній частині капсули Crew Dragon компанії SpaceX.
NASA повідомляє, що під час триденного польоту Проктор — викладачка коледжу, науковиця й художниця зі штату Аризона — стала першою афроамериканкою, яка пілотувала космічний корабель.
Недавно вона виступила на генеральній асамблеї Міжнародного астрономічного союзу в Кейптауні.
[Сіан Проктор, астронавт-аматор]:
«Я думаю, що наступне покоління готове прийти й справді відіграти ключову роль у майбутніх дослідженнях космосу, у розробленні космічних технологій тощо. І така конференція — це те, з чого все починається».
На зустрічі ще провели десятихвилинний радіозв’язок із Міжнародною космічною станцією, під час якого південноафриканські школярі поставити запитання членам екіпажу.
Відвідувачам також розповіли про проєкт найбільших у світі адаптивних антенних решіток SKA, які хочуть збудувати в Австралії та Південній Африці. За їх допомоги астрономи надіються зазирнути в історію Всесвіту аж до зародження перших зірок та галактик.
[Гаррі Цю, дослідник]:
«У проєкті братиме участь понад десять країн. Він створить нові робочі місця та дасть змогу розробляти більше технологій для Південної Африки та інших країн-членів».
На захід приїхало понад 2000 делегатів із 82 країн. Вони ділилися досвідом та обговорювали дослідження практично в усіх галузях, пов’язаних із космосом.
Коротке посилання на цю сторінку: