21.03.2024
Телеканал NTD

Мертва риба заповнила береги лагуни в Мексиці

Мертва риба заповнила береги лагуни в Мексиці

Тисячі мертвих риб лежать на березі лагуни в північномексиканському штаті Чіуауа. Такі наслідки значної посухи, що..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Тисячі мертвих риб лежать на березі лагуни в північномексиканському штаті Чіуауа. Такі наслідки значної посухи, що виникла в регіоні.

Тривалі періоди сильної спеки, коли температура підіймалася вище за 40 градусів Цельсія, призвели до обміління лагуни Бустільйос. Нині рівень води в ній критично низький.

[Ірма де ла Пена, керівник управління екології міста Куаутемок]:

«У лагуні зараз набагато менше води, у якій може жити риба, тому вона гине. Коли кількість води зменшується, забруднювальні речовини стають концентрованішими, і це також позначається на видах, які тут мешкають».

Від посухи постраждало майже 90 % території Мексики. Це найвищий відсоток із 2011 року. Особливо серйозна ситуація в посушливому штаті Чіуауа.

Нині місцева влада покриває мертву рибу вапном, побоюючись, що її швидке розкладання під палким сонцем може поставити під загрозу здоров’я населення. Адже мертва риба привалює комах. Також небезпечні бактерії можуть потрапити у воду.

[Сауль Саусамеда, голова громади]:

«Ми не можемо виправити те, що дедалі більше риби гине. Нам потрібен дощ, щоб знову наповнити лагуну. Але зараз нас непокоїть санітарне питання».

Водночас місцевим фермерам важко дістати воду для господарств, бо водосховища обміліли. Як наслідок, помирає худоба, зокрема корови та осли.

[Хесус Марія Паласіос, фермер]:

«Корови, яких ви тут бачите, помирають, бо бракує їжі, а також через посуху та хвороби. Ми не можемо їх повернути. Тут лежить кілька корів, а далі ще три. Усе висохло, води нема».

Багатьом нічого не лишається, як переїхати до інших районів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Мертва риба заповнила береги лагуни в МексиціГаїті закликає міжнародну спільноту запобігти геноциду в острівній державіЖителі півдня США відгороджують будинки мішками з піском, рятуючись від повеніСирійські біженці в Лівані скаржаться на «вороже середовище»На озері у Гватемалі розростається сміттєвий «острів»Єгиптяни незадоволені частковим скасуванням субсидій на хлібДубайський стартап робить столове приладдя з пшеничної соломиДіти на півдні Бразилії вже місяць не ходять до школи через зливиВиснажлива спека заважає філіппінським школярам здобувати знанняУ столиці Ємену мінікурорти створюють просто на території приватних осель

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: