25.10.2024
Телеканал NTD

Гаїті закликає міжнародну спільноту запобігти геноциду в острівній державі

Гаїті закликає міжнародну спільноту запобігти геноциду в острівній державі

Гаїті потребує негайної допомоги міжнародної спільноти, бо ситуація в країні стає дедалі критичнішою. Про це на..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Гаїті потребує негайної допомоги міжнародної спільноти, бо ситуація в країні стає дедалі критичнішою. Про це на засіданні Ради Безпеки ООН заявив постпред Гаїті Антоніо Родріг.

В острівній державі діють озброєні бандитські угруповання. Деякі об’єдналися в альянс, відомий як «Вів Ансанм», або «Жити разом». За оцінками правозахисних організацій, бандформування контролює 90 % Порт-о-Пренса — столиці Гаїті.

Злочинні угруповання раніше заявляли, що жадають відставки прем’єр-міністра Аріеля Анрі. На початку березня той пообіцяв залишити посаду, коли буде сформовано президентську раду. Але після цього напади бандитів лише почастішали.

[Антоніо Родріг, постпред Гаїті при ООН]:

«Ми не втомимося повторювати: необхідно діяти швидко, щоб уникнути геноциду в країні».

За даними ООН, у Гаїті в першому кварталі цього року внаслідок дій бандитів було вбито 2500 осіб. Це в півтора раза більше, ніж за той самий період торік.

Крім того, понад 360 тисяч гаїтян мусили залишити свій дім. Мільйони людей голодують.

Торік у жовтні Рада Безпеки ООН схвалила створення багатонаціональної збройної місії, яка мала б допомогти гаїтянській поліції боротися з бандитами.

Очолити місію обіцяла Кенія. Однак через внутрішні суперечності наразі не може цього зробити.

До того ж Аріель Анрі зараз перебуває за кордоном, а президентська рада так і не сформована. За таких умов кенійська влада не може направити до Гаїті своїх силовиків, бо там нема з ким співпрацювати.
Коротке посилання на цю сторінку:

Гаїті закликає міжнародну спільноту запобігти геноциду в острівній державіУ Норвегії розводять песців, щоб урятувати їх від вимирання в СкандинавіїЗброя для України вже в дорозі: Байден підписав законопроєкт про допомогуУ Мексиці на тлі нестачі води розгоряється суперечка через приватні штучні озераУ Тбілісі посилюються протести проти закону про іноагентівІзраїль убив трьох синів лідера ХАМАСуЛісова пожежа наближається до канадського міста, де залягають поклади нафтовмісних пісків25 років репресій: прихильники Фалуньгун закликають зупинити переслідування в КитаїСкандал із зараженою кров’ю: Ріші Сунак назвав це «ганьбою для країни»Як музика допомагає молоді не померти з нудьги в австралійській глушині

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: