Гаїті потребує рішучої відповіді на гуманітарну кризу. Так заявив регіональний представник Всесвітньої продовольчої програми Жан-Мартін Бауер. Він поспілкувався із журналістами, які зібралися в штаб-квартирі ООН.
Зі слів Бауера, почалися серйозні перебої з постачанням товарів до столиці Порт-о-Пренс.
[Жан-Мартін Бауер, працівник ВПП ООН]:
«Озброєні угруповання контролюють основні дороги до Порт-о-Пренса. Минулого тижня через обстріл постраждав порт, і він досі не працює. Це означає, що не можна потрапити до Порт-о-Пренса ні дорогою, ні морем. Повітряне сполучення з Порт-о-Пренсом теж перервано. Воно заблоковане в усій країні».
Ціни на харчі зростають, а доходи знижуються. До того ж багато хто мусив тікати з дому через діяльність банд.
[Жан-Мартін Бауер, працівник ВПП ООН]:
«Ми бачимо, що переселенців стає більше. За перші вихідні березня свій дім залишило 15 000 осіб, і загальна кількість переселенців на Гаїті перевищила 360 000».
США заявили, що виділять 100 мільйонів доларів для багатонаціональної місії, яка має відновити лад у Гаїті. Ще 33 мільйони обіцяють витратити на гумдопомогу гаїтянам. Але грошей поки що немає. З ООН кошти також не надходили.
[Жан-Мартін Бауер, працівник ВПП ООН]:
«Для гуманітарних програм на Гаїті бракує фінансів. ООН отримує на гуманітарну допомогу для Гаїті лише 2 % необхідної суми. І я не обмовився».
Бауер каже, що 200 тисяч дітей у країні на межі голоду. Люди продають речі, щоб купити їжу. Водночас багато хто харчується дешевшими продуктами, ніж раніше. Бауер закликає убезпечити гаїтян, бо однією з причин гуманітарної кризи став розгул бандитизму.
Водночас Кенія припинила готуватися до місії в Гаїті, хоч напередодні голова МВС заявив про готовність відправити тисячу поліціянтів. Річ у тім, що прем’єр-міністр Гаїті оголосив, що йде у відставку. І тепер Кенія чекає, коли буде сформовано перехідну президентську раду, з якою зможе співпрацювати її поліційний контингент.
Коротке посилання на цю сторінку: