25.10.2024
Телеканал NTD

Як у популярному туристичному місті Таїланду справляються з мавпячим свавіллям

Як у популярному туристичному місті Таїланду справляються з мавпячим свавіллям

Тайське місто Лопбурі вже багато років приваблює туристів знаменитим Храмом з трьома вежами. Колись мандрівники залюбки..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Тайське місто Лопбурі вже багато років приваблює туристів знаменитим Храмом з трьома вежами. Колись мандрівники залюбки годували місцевих мавп. Тут мешкають макаки крабоїдні.

Щороку в місті проводять мавпячий фестиваль. Для тварин влаштовують справжній бенкет, пригощаючи фруктами та овочами. Але з роками макак побільшало. Вони постійно розмножуються. До того ж сюди переселяються лісові макаки.

Згодом мирне співіснування людей і тварин закінчилося. Мавпи нападають на перехожих і забирають їжу. Недавно одна макака стрибнула на мотоцикліста, і той упав під час руху.

Усе це вже зашкодило місцевій економіці.

[Супапорн Тантівон, власниця магазину]:

«Деякі покупці не наважуються сюди приходити, бо бояться, що їх покусають мавпи».

Макаки крабоїдні в Таїланді — охоронюваний вид. Влада Лопбурі намагається виправити ситуацію мирно: просить не підгодовувати мавп, а також відловлює їх, щоб стерилізувати. За останні десять років стерилізували 2600 макак. Але тепер додали новий захід.

[Керквіт Пумпаяк, працівник департаменту національних парків]:

«Ми їх стерилізуємо, щоби зменшити популяцію, а потім переселяємо. Ставимося до них гуманно».

Влада має намір відловити 2500 мавп і розмістити їх у великих вольєрах. Насамперед ловитимуть агресивних самців. Поки що зловили приблизно 40 тварин. Деяких передали під опіку органів охорони природи сусідньої провінції Сарабурі, а деяких відвезли до зоопарку Лопбурі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як у популярному туристичному місті Таїланду справляються з мавпячим свавіллямПольські діти раді скасуванню домашнього завдання, а ось батьки спантеличеніПрофесори-медики Південної Кореї масово звільняються, щоби підтримати стажистівЇдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війнуУ Пуерто-Рико оголосили надзвичайну ситуацію через лихоманку денгеНайбільшу у світі дерев’яну вітряну турбіну збудували у ШвеціїДубайський стартап робить столове приладдя з пшеничної соломиПрезидент Південної Кореї закликав лікарів-страйкарів шукати компромісНирки — у центрі нової кризи в НепаліСуданці виходять в інтернет через Starlink, оскільки мобільного зв’язку немає

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: