16.04.2024
Телеканал NTD

Покинуті гнити багатоповерхівки: тисячі китайців постраждали через кризу на ринку нерухомості

Покинуті гнити багатоповерхівки: тисячі китайців постраждали через кризу на ринку нерухомості

Чисте повітря й мальовнича набережна здавалися китаянці Сюй надто прекрасними, щоби бути правдою. Проте вона ризикнула..

Дата завантаження: 2024-05-16

video

Чисте повітря й мальовнича набережна здавалися китаянці Сюй надто прекрасними, щоби бути правдою. Проте вона ризикнула вкласти гроші в будівництво багатоповерхівки в Гуйліні на півдні Китаю. Тепер про це шкодує.

Жінка купила житло на початку 2019 року. Тоді забудовник продавав нерухомість за ціною 6000 юанів за метр квадратний. Це 850 доларів. Спершу будівництво йшло повним ходом. Але в червні 2020-го компанію звинуватили в незаконному зборі коштів і заарештували все майно. Будівництво припинилося.

[Сюй, власниця квартири]:
«Я ніби з неба спустилася на землю. Усі заощадження сім’ї вкладено в цю квартиру».

Сюй купувала квартиру для сина. Сподівалася, що він одружиться й відкриє в Гуйліні бізнес. Тепер син і чоловік з нею не спілкуються. Жінка вже пів року сама живе в цій багатоповерхівці. Усередині немає ні водопроводу, ні газу, лише голі стіни й дірки замість розеток. Такі новобудови в Китаї називають «гнилими».

У цьому недобудованому комплексі мешкає коло 20 осіб. На подвір’ї зробили імпровізований туалет. Воду набирають на вулиці із виведеної назовні труби.

[Сюй, власниця квартири]:
«Ми, власники квартир, тут перемо одяг і миємо голову. Оскільки немає ні гарячої води, ні електрики, ми чекаємо, поки набрана вода прогріється на сонці. Потім миємо голову».

Історія у всіх мешканців приблизно однакова.

[власниця квартири]:
«Я вклала в це всі заощадження. Ми були звичайними фермерами. Я приїхала до Гуйліня, щоб купити квартиру. А виявилося, що будинок “гнилий”».

Така ситуація в усьому Китаї. Попит на нерухомість стрімко падає. Через пандемію в китайців знизилися доходи. Забудовники розоряються або відмовляються від збиткових проєктів. Водночас 90 % покупців вносять частину коштів за квартиру до закінчення будівництва. У результаті втрачають гроші, але все ще мусять виплачувати іпотеку.
Коротке посилання на цю сторінку:

Покинуті гнити багатоповерхівки: тисячі китайців постраждали через кризу на ринку нерухомостіМарокко: лазні закриті, води немаєПарк з’явиться на естакаді в центрі ТокіоЧасті землетруси тримають у страху жителів столиці МексикиЧерез війну в Секторі Гази Ізраїль утратив тисячі палестинських робітниківПогорільці в Чилі відновлюють своє житлоЖиття на мосту: як бразильці рятуються від повенейПрофесори-медики Південної Кореї масово звільняються, щоби підтримати стажистівЯку країну визнали найщасливішоюМедзаклади Південної Кореї гостро потребують лікарів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: