28.11.2024
Телеканал NTD

Таємничі кулясті камені приваблюють туристів до лісу в Боснії і Герцеговині

Таємничі кулясті камені приваблюють туристів до лісу в Боснії і Герцеговині

Боснієць Неджад Іканович знає цей ліс змалку. Чоловік 30 років був прикордонником і часто їздив у..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Боснієць Неджад Іканович знає цей ліс змалку. Чоловік 30 років був прикордонником і часто їздив у відрядження. Але завжди знаходив час, щоб прогулятися улюбленими місцями. Частина лісу належить його сім’ї. А розташований він біля села Граб у центрі країни.

Унікальність лісу в його незвичайних каменях кулястої форми.

[Неджад Іканович, керівник парку «Кам’яні сфери»]:

«Це особливе місце. Тут малими ми гралися. Кожен обирав свій сферичний камінь, і нас завжди до них тягнуло. Ми були в захваті від них через незвичайну сферичну форму, бо вони відрізняються від інших каменів».

У 2006 році чоловік почав викладати фотографії лісу в соцмережах і зауважив, що користувачі часто ними діляться. Незабаром до боснійця почали приїжджати журналісти та блогери. А ще за десять років Неджад запропонував сусідам, які володіють іншими ділянками лісу, створити громадський парк. Так виникло туристичне місце під назвою «Кам’яні сфери».

Чоловік розчистив доріжки, збудував альтанки та зробив лавки, щоб гостям було зручно. Сюди приїжджають із різних країн.

[Неджад Іканович, керівник парку «Кам’яні сфери»]:

«Іноземці часто медитують біля кам’яних сфер, а місцеві жителі приїжджають погуляти та пофотографувати, провести тут час, бо ми також маємо дитячий ігровий майданчик. Навіть якби тут не було цього каміння, природа однаково прекрасна, тому людям тут добре».

Загалом у лісі 21 кам’яна сфера. 11 із них не пошкоджені часом.

[туристка з Фінляндії]:

«Ліс заспокоює. Тут відчуваєш легкість, бо ліс схожий на казкову країну, де енергія іде і від дерев, і від води, і, звичайно, від каміння. Тож це дивовижне поєднання».

[турист із Нідерландів]:

«Для мене насамперед важлива природа, бо тут дуже гарно. Ми з Нідерландів, де всюди рівнини. Ми не маємо водоспадів і сферичного каміння. А ще тут дуже тихо та спокійно».

У 2007 році геологи дослідили це каміння і з’ясували, що це карбонатні конкреції, тобто мінеральні утворення з внутрішньою радіально-волокнистою будовою.

Щороку до парку приїздять сотні мандрівників. Вхід вільний.
Коротке посилання на цю сторінку:

Таємничі кулясті камені приваблюють туристів до лісу в Боснії і ГерцеговиніКамбоджа: як святкують кхмерський Новий рікФранцузький художник оживив фасад престижного готелю в Ріо-де-ЖанейроСтаре місто Баку приваблює туристів стародавніми палацами, мечетями та караван-сараямиСендбординг повертається до НамібіїДо албанської фортеці поспішають сотні тисяч туристів10 років у Louis Vuitton: дизайнер Ніколя Геск’єр відсвяткував ювілей у ЛувріГодинник, який може точно йти 45 млн років, показали на виставці в ЖеневіMet Gala — 2024: квіти, блиск і химерні формиВиставки, присвячені кактусам та квітковому дизайну, відкрилися в музеї Іва Сен-Лорана в Марракеші

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: