26.04.2024
Телеканал NTD

Сейшельські Острови взяли під захист 30% своїх територіальних вод

Сейшельські Острови взяли під захист 30% своїх територіальних вод

Сейшельські Острови можуть здатися не дуже великими, але дива, які навколо них приховують підводні глибини, нескінченні...

Дата завантаження: 2024-04-26

video

Сейшельські Острови можуть здатися не дуже великими, але дива, які навколо них приховують підводні глибини, нескінченні.

І тепер невелика острівна держава оголосила, що взяла під державний захист третину своїх територіальних вод. Це приблизно 445 тисяч квадратних кілометрів — більше ніж площа Німеччини.

[Денні Фор, президент Сейшельських Островів]:
«Ці 30% означають, що ми чинимо правильно заради майбутніх поколінь. Захист третини нашої ексклюзивної економічної зони площею 1,3 мільйона квадратних кілометрів — це дуже важливо для такої маленької країни, як Сейшели».

Велика частина майже 100-тисячного населення країни живе з рибальства й туризму. Водночас країна також потерпає від підвищення рівня Світового океану, ерозії ґрунту й знебарвлення коралових рифів.

Торік у квітні президент Сейшельських Островів зробив перше у світі звернення голови держави до нації з невеликої субмарини. Він закликав захистити океани планети.

[Денні Фор, президент Сейшельських Островів]:
«Ми взаємодіємо з природою й залежимо від океану. І це дуже сильне послання для майбутніх поколінь. Ми робимо це заради нинішніх людей, а також для майбутніх жителів планети».

Різні країни захищають свої води своїми методами. Але правила переважно містять обмеження на дії, які шкодять довкіллю, наприклад деякі види рибальства.

Нині під захистом перебувають лише 7% Світового океану. Країни домовилися цього року збільшити площу до 10%. Однак екологи впевнені, що під захист має потрапити від 30 до 50% територіальних вод різних країн.

Водночас Сейшельські Острови виконали кінцеву мету плану на 10 років раніше. Узяти під захист 30% територіальних вод вони обіцяли до 2030 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Сейшельські Острови взяли під захист 30% своїх територіальних водЯк голодні калани допомагають урятувати берегову лінію американського штату КаліфорніяРік після землетрусу: як у Туреччині відновлюють життяЗруйнований міст у Балтіморі: кадри через 10 днів після аваріїМарокко: лазні закриті, води немаєАвстралія дозволила працівникам не відповідати на дзвінки начальства у вихідніЯк кавові фермери допомагають Панамському каналуШістьох арештовано й трьох розшукують у справі про найбільше в історії Канади викрадення золотаЧому індійські фермери знову вийшли на масові протестиВеличезне джерело природного водню знайшли в албанській шахті

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: