17.08.2021
Телеканал NTD

95-річна пацієнтка, що видужала від COVID-19: «Мені було не страшно»

95-річна пацієнтка, що видужала від COVID-19: «Мені було не страшно»

Ця 95-річна жителька швейцарського міста Ле-Локль нещодавно повернулася з лікарні. Вона перенесла COVID-19, пролежавши тиждень у..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Ця 95-річна жителька швейцарського міста Ле-Локль нещодавно повернулася з лікарні. Вона перенесла COVID-19, пролежавши тиждень у палаті інтенсивної терапії. Тепер Гертруда Фаттон спілкується через інтернет зі своїми десятьма онуками й одинадцятьма правнуками.

[Гертруда Фаттон, 95-річна пацієнтка, що одужала від COVID-19]:
«Чи було мені страшно? Ні, мені не було страшно померти, бо в моєму віці вже й так пора вмирати. Та я не думала, що помру, узагалі так не думала, і мені не було страшно».

Гертруду лікували в ізольованій палаті. Коли лікар одного разу запитав, чи хоче вона, щоб її під’єднали до апарата штучної вентиляції легень, вона відмовилася.

[Гертруда Фаттон, 95-річна пацієнтка, що одужала від COVID-19]:
«Лікар запитав мене: якщо щось трапиться, чи хочу я, щоб мені вводили в трахею трубку. Я сказала, що не треба, я вже прожила своє життя, не потрібно цього робити. Сказала йому: «Дайте мені спокійно померти»».

Дочка жінки не вірила, що та виживе, бо в її матері хронічна респіраторна хвороба.

[Жаклін Фаттон, дочка Гертруди Фаттон]:
«Знаючи, що в неї хронічний бронхіт, я сказала собі, що, якщо вона виживе, це буде неймовірно. Та я в це слабо вірила. Коли лікарі зателефонували мені й повідомили, що рівень кисню в її крові падає, і що в нас є 24 години, щоб це зупинити, я дуже злякалася. Я подумала: «Що мені робити? Сьогодні я можу втратити маму»».

Гертруда Фаттон каже, що за все життя мало хворіла. Останніми роками приймала лише таблетки від тиску, а ще пила сиропи від бронхіту.

[Гертруда Фаттон, 95-річна пацієнтка, що одужала від COVID-19]:
«У мене з’явилася надія. Я сподіваюся відновити сили й пожити ще трохи. Маю внуків, правнуків. Я все ще хочу їх бачити, спілкуватися з ними».

Коротке посилання на цю сторінку:

95-річна пацієнтка, що видужала від COVID-19: «Мені було не страшно»Юні австралійці з проблемних сімей навчаються на будівельниківЯпонія планує скинути в океан 1,25 млн тонн води з «Фукусіми-1»Відео з трактором, який трусить апельсинові дерева, стало популярним в інтернетіУ Колумбії роблять бамбукові готелі для бджілАфриканка народила дев’ятеро близнюківБританські діти повертаються за шкільні партиУроки в товаристві кіз: італійська школярка відвідує онлайн-заняття із пасовищаООН: у ДР Конго голодує кожен третійЗроблений із відходів пластиковий човен спустили на воду в озері Вікторія