03.11.2021
Телеканал NTD

Замість високої моди — маски: італійська фабрика перепрофілювалася

Замість високої моди — маски: італійська фабрика перепрофілювалася

Сукні та штани тут поки відклали в сторону. Моді доведеться почекати. Серед тимчасово непотрібних манекенів ця..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Сукні та штани тут поки відклали в сторону. Моді доведеться почекати. Серед тимчасово непотрібних манекенів ця команда працівників виконує дуже важливу роботу — шиє захисні маски для обличчя.

Компанія ModaImpresa в області Молізе на півдні Італії раніше виробляла дизайнерський одяг для відомих брендів. Однак в умовах пандемії й карантину вирішила тимчасово перепрофілюватися, щоб 35 співробітників підприємства не втратили роботу.

[Ромоло Доразіо, директор компанії ModaImpresa]:
«Десять днів тому ми опинилися на роздоріжжі: що нам робити найближчими тижнями. Закрити компанію й сказати всім звернутися по допомогу через безробіття чи придумати щось, що дасть нам змогу працювати далі? Ось тоді виникла ідея шити маски для обличчя».

Маски мають два шари бавовняної тканини й паперовий TNT-фільтр.

[Анджела Форте, представниця компанії ModaImpresa]:
«Після того як ви користувалися цією маскою цілий день, можна дістати фільтр, випрати маску, стерилізувати її, а потім використовувати знову наступного дня».

Завдяки роботі підприємства лікарні області тепер забезпечені масками, яких спочатку не вистачало.

[Енцо ді Луоццо, співробітник Європейського інституту реабілітації]:
«Учора в департаменті цивільного захисту області Молізе не було масок. Він очікував, що вони надійдуть не раніше, ніж через тиждень. Добре, що компанія ModaImpresa налагодила виробництво масок, бо ця ситуація триватиме кілька місяців».

Швейна фабрика вже має замовлення на свою нову продукцію. Маски беруть для співробітників різноманітні компанії, а також вони потрібні клінікам і лікарням.

[Сандра Коларуссо, співробітниця швейної фабрики компанії ModaImpresa]:
«Ми припинили виробляти вишуканий одяг, вбрання високої моди. Наша робота повністю змінилася. Та я пишаюся, що можу допомагати людям».

Компанія виробляє 3‒4 тисячі масок щодня, проте хоче збільшити кількість до 10 тисяч.

Ціну на маски зафіксували на рівні трьох євро, хоча багато хто зазначає, що їх могли продавати й по 10, бо попит на них дуже високий. Однак керівництво фабрики сказало, що не хоче наживатися на цьому необхідному товарі, а просто сподівається зберегти робочі місця й навіть збільшити їх кількість.
Коротке посилання на цю сторінку:

Замість високої моди — маски: італійська фабрика перепрофілюваласяСотні булочок: волонтери Ріо-де-Жанейро годують жителів бідних районівВиробництво дерев’яних човнів у Греції — ремесло, яке зникаєОфіс, підвішений на скелі: шотландець показав значення поняття «віддалена робота»У Швейцарії волонтери допомагають фермерам захистити худобу від вовківУгандійка робить зі сміття модні сумкиНародився під час вибуху в Бейруті: хлопчик Джордж святкує перший день народженняІноземні туристи повертаються до МарракешаЯк французький учитель вирішив стати астронавтом