03.11.2021
Телеканал NTD

Апарати ШВЛ в Україні пропонують робити за старими кресленнями Укроборонпрому

Апарати ШВЛ в Україні пропонують робити за старими кресленнями Укроборонпрому

На нині занедбаній військовій фабриці «Буревісник» у Києві колись виготовляли апарати штучної вентиляції легенів. Сьогодні їх..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

На нині занедбаній військовій фабриці «Буревісник» у Києві колись виготовляли апарати штучної вентиляції легенів. Сьогодні їх виробництво хочуть відновити. Але не тут. Старі креслення планують передати приватним компаніям.

Проте електронна документація втрачена. Заступник генерального директора Укроборонпрому Мустафа Найєм повідомив, що комп’ютер із кресленнями зник, а інженери, які проектували ШВЛ, або звільнилися з роботи, або вже померли. Комп’ютер будуть шукати.

[Мустафа Найєм, заступник гендиректора Укроборонпрому]:
«Людина, яка знала, де знайти тут документи, працювала охоронцем у супермаркеті. Ми кілька днів не могли її знайти. Ми її знайшли, вона приїхала, подивилася, що відбувається, і виявилося, що комп’ютер, на якому були креслення, зник. Ми будемо з’ясовувати куди, і що з ним сталося. Але залишилися ще фізичні носії, ці креслення, які ви тут бачите. В архіві нічого не збереглося».

Укроборонпром також обіцяє допомогти зацікавленим приватним компаніям зі швидкою сертифікацією нового продукту і нарощуванням виробничих потужностей.

[Мустафа Найєм, заступник гендиректора Укроборонпрому]:
«Ми надамо доступ до цієї документації всім, хто захоче, тому що ми розуміємо, що зараз криза. Ми розуміємо, що є юридичні питання. Але я думаю, що в ситуації, коли країні потрібно дуже швидко величезна кількість цих апаратів, ми можемо піти на компроміс і юридичним шляхом надати дозвіл приватним компаніям ознайомитися з цією документацією».

Близько 20 років тому на заводі «Буревісник» працювало приблизно 6000 осіб. Вони виробляли різне устаткування, зокрема радіолокаційні системи для підводних човнів і апарати ШВЛ для лікування радянських солдатів в Афганістані.

Падіння попиту і брак державного фінансування призвели до банкрутства підприємства.

Нагадаємо, мер Віталій Кличко заявив, що в лікарнях Києва є тільки 200 апаратів ШВЛ для заражених коронавірусом.
Коротке посилання на цю сторінку:

Апарати ШВЛ в Україні пропонують робити за старими кресленнями УкроборонпромуСпеціальні черевики для сліпих тестують в АвстріїТуреччина будує стіну на кордоні з ІраномАмериканські науковці навчилися озвучувати думки тих, хто втратив можливість говоритиВ іспанській Малазі росте 52 види орхідей, однак ботаніки й далі шукають новіЯк службові собаки «випускають пару» на австралійській ферміЯк гливи очищають природу після лісових пожежКубинські майстри створюють макети авто й поїздів із будь-яких доступних матеріалівУ Дубаї мікрочипи вбудовують у манікюрВ Австралії людям з інвалідністю допомагають стати бізнесменами