03.11.2021
Телеканал NTD

Уроки з космосу: астронавти діляться секретами життя в ізоляції

Уроки з космосу: астронавти діляться секретами життя в ізоляції

Експедиції на Міжнародній космічній станції тривають місяцями. І в астронавтів є великий досвід життя в ізоляції..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Експедиції на Міжнародній космічній станції тривають місяцями. І в астронавтів є великий досвід життя в ізоляції за 400 кілометрів од Землі.

Тепер в умовах пандемії коронавірусу вони вирішили поділитися секретами, як вижити в замкненому середовищі.

Британський астронавт Тімоті Пік провів на орбіті 186 днів. Каже, що дуже важливо жити за графіком.

[Тімоті Пік, британський астронавт]:
«Звички й рутина — це ключові речі, які допомагають тримати все під контролем у замкненому та ізольованому середовищі. Такий режим на Міжнародній космічній станції дуже важливий. А тут на Землі в такій складній ситуації нам теж слід перейняти цей досвід».

Тімоті Пік каже, що людям тривалий час доведеться вести нормальне життя не в зовсім нормальних умовах.

[Тімоті Пік, британський астронавт]:
«На МКС це означає, що ми прокидаємося, п’ємо чай, з’їдаємо сендвіч і йдемо на роботу в дуже незвичайних умовах. Але розпорядок дня, особлива структура й графік допомагають усе тримати під контролем. Тобто можна досягти запланованих цілей».

А астронавт НАСА Томас Джонс здійснив чотири космічні польоти на шаттлах.

[Томас Джонс, астронавт НАСА]:
«У шатлі була кімната, де стояв гребний тренажер. Мали й велотренажер, тому, коли з’являлася нагода, я займався. Це був гарний шанс очистити свідомість. Заняття давали змогу відпочити, я почувався значно ліпше. Я також міг дещо відволіктися від напруженого графіка, позайматися й осмислити пріоритети».

Повернутися до нормального життя також не завжди просто. Астронавт НАСА Ніколь Скотт поділилася спогадами перших хвилин на Землі після 91 дня на орбіті.

[Ніколь Скотт, астронавт НАСА]:
«Приземлившись і вийшовши з космічного апарата, я хиталася й була вражена. Принаймні в мене було так. Я подумала: «Ого, повітря так приємно пахне, воно таке чисте й свіже, відчуваю запах трави та землі»».

Астронавти також висловлюють надію, що люди подолають нинішнє лихо, й епідемія коронавірусу допоможе людству об’єднатися.
Коротке посилання на цю сторінку:

Уроки з космосу: астронавти діляться секретами життя в ізоляціїЕксперт із запахів допомагає людям відновити нюх після COVID-19Іноземні туристи повертаються до МарракешаВолонтери беруть у руки сапи, щоб зробити своє місто зеленимООН готується до збільшення кількості біженців в АфганістаніЦвіркуни у фритюрі: киргизький бізнесмен розводить комах на продажСпіймати оленя: у дублінському парку волонтери вимірюють тваринДвоє рекордсменів, які підкорили Еверест, поділилися враженнямиПодорож Маленької Амаль: лялька пройде 8000 км через вісім країнНа Темзі знову перераховують лебедів