17.06.2021
Телеканал NTD

ЄКА: над містами, закритими на карантин, повітря стало чистішим

ЄКА: над містами, закритими на карантин, повітря стало чистішим

Таку картину спостерігало Європейське космічне агентство за допомогою свого супутника Sentinel-5P. На графіку видно, як змінюється..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Таку картину спостерігало Європейське космічне агентство за допомогою свого супутника Sentinel-5P. На графіку видно, як змінюється рівень вмісту оксиду азоту над північчю Італії під час карантину. Учені кажуть, що повітря над цим регіоном стало значно чистішим.

Пояснюють це тим, що на дорогах стало менше машин, а також закрито багато підприємств. Однак, за словами співробітниці програми спостереження за Землею, є й інші чинники.

[Сімонетта Келі, співробітниця програми ЄКА]:
«Концентрація NO2 останніми місяцями значно зменшилася. Це, без сумніву, через коронавірус. Але не тільки. Насправді на це вплинули погодні умови загалом. Рівень NO2 може знизитися й тому, що починають менше опалювати будинки».

Італія більше, ніж усі інші європейські країни, постраждала від пандемії. Влада запровадила жорсткі обмеження, і тепер приблизно 62 мільйони осіб перебувають у своїх помешканнях і виходять лише за крайньої потреби.

Схожу картину Європейське космічне агентство бачило й над китайською провінцією Хубей, яка стала першим епіцентром епідемії. З 20 грудня по 16 березня там теж зафіксували різке скорочення обсягів оксиду азоту.

[Сімонетта Келі, співробітниця програми ЄКА]:
«Це, звісно, можна пояснити тим, що через карантин діяльність у цій провінції майже повністю припинилася. Зупинили промисловість, вулиці спорожніли».

Оксид азоту виділяється разом з вихлопами дизельних двигунів, а також унаслідок роботи деяких фабрик і виробництва електроенергії. Цей газ розпадається менш ніж за день, тому він зазвичай концентрується біля джерела викиду.

Супутник Sentinel-5P запустили на орбіту Землі в жовтні 2017 року. Він став першим приладом Європейського космічного агентства для спостереження за станом атмосфери Землі.
Коротке посилання на цю сторінку:

ЄКА: над містами, закритими на карантин, повітря стало чистішимШколярі в Чилі щодня ходять на гору, щоб відвідувати онлайн-урокиАфганець, не діставши статусу біженця в ЄС, став успішним фермером на батьківщиніУ Франції почали спилювати дуби для відновлення собору Паризької БогоматеріАвстралія дозволить своїм громадянам повертатися з Індії з 15 травняНова Зеландія й Австралія відновили сполучення між країнами без обов’язкового карантинуВООЗ закликає тимчасово заборонити торгівлю дикими тваринами на ринкахДубайські зоозахисники випустили в океан скатів і акулООН: у ДР Конго голодує кожен третійУ Японії через пандемію став популярнішим чоловічий макіяж