28.09.2024
Телеканал NTD

У Гаїті обрали голову перехідної ради та поміняли прем’єра

У Гаїті обрали голову перехідної ради та поміняли прем'єра

У Гаїті, яка переживає велику кризу, призначили голову перехідної президентської ради. Посаду зайняв ексголова Сенату Едгард..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

У Гаїті, яка переживає велику кризу, призначили голову перехідної президентської ради. Посаду зайняв ексголова Сенату Едгард Леблан Філс.

Також президентська рада несподівано обрала нового тимчасового прем’єр-міністра. Ним став колишній міністр спорту Фріц Белізер. За нього проголосували четверо із семи членів ради, які мають право голосу. Водночас сам Белізер не був на обранні. Один із тих, хто не підтримав кандидатуру, сказав, що нічого не знає про цю людину.

Белізер замінить Мішеля Патріка Буавера, якого обрали прем’єром минулого тижня. Філс заявив, що Белізер добре підходить на роль голови уряду. Президентська рада ще має сформувати кабінет міністрів.

Філс також сказав, що рада шукатиме способи вивести Гаїті із кризи.

[Едгард Леблан Філс, голова президентської ради Гаїті]:

«Необхідно ухвалити кілька важливих рішень щодо безпеки. Тому вчора ми зустрілися з вищим командуванням армії, командуванням національної поліції, командуванням підрозділами, які відповідають за безпеку в національному палаці, та з радниками. Ми обговорили нинішню ситуацію і подумали, чого нам не вистачає для досягнення результатів».

Ескалація насильства в Гаїті почалася наприкінці лютого, коли експрем’єр-міністр Аріель Анрі поїхав до Кенії. Там він домовлявся про допомогу в боротьбі з бандитизмом.

Водночас озброєні злочинні угруповання об’єдналися й атакували міжнародний аеропорт, який досі закритий. Вони також напали на дві великі в’язниці та звільнили понад 4000 в’язнів. До того ж бандити майже паралізували роботу найбільшого морського порту країни.

Унаслідок насильства 95 000 осіб утекли з Порт-о-Пренса. Загалом у Гаїті мусили залишити свій дім 360 000 мирних жителів. Водночас п’ять мільйонів людей голодують.

Перехідна рада має навести лад у країні та підготувати президентські вибори. Останнім президентом Гаїті був Жовенель Моїз. Його вбили 7 липня 2021 року. Відтоді в країні немає голови держави. Через це активізувалися банди. Новий президент має скласти присягу 7 лютого 2026 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Гаїті обрали голову перехідної ради та поміняли прем’єраІзраїль відправив танки на північ Сектора ГазиПакистанських студентів евакуювали після насильства в КиргизстаніУ центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантівТайванські рятувальники шукають 18 зниклих безвісти після землетрусуНирки — у центрі нової кризи в НепаліДипломатичний скандал: працівники посольства Мексики залишили ЕквадорІзраїль убив трьох синів лідера ХАМАСуІзраїль оголосив, що вивів майже всі війська з півдня Сектора ГазиІзраїль і далі перебуває в стані підвищеної готовності після масованої атаки Ірану

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: