17.07.2021
Телеканал NTD

На острові Хоккайдо сподіваються зберегти змагання на конях-ломовиках

На острові Хоккайдо сподіваються зберегти змагання на конях-ломовиках

Естафета олімпійського вогню Ігор в Токіо прибуде на острів Хоккайдо лише в середині червня. Але в..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Естафета олімпійського вогню Ігор в Токіо прибуде на острів Хоккайдо лише в середині червня. Але в Обіхіро вже готуються до цієї події. А їздець Такумі Фудзімото сподівається, що його оберуть факелоносцем.

Він уже багато років бере участь у змаганнях коней-ломовиків, які називаються баней-кейба.

[Такумі Фудзімото, їздець]:
«Якщо мене оберуть (факелоносцем), це буде чудово. Таке може статися раз у житті».

Раніше місцеві селяни возили деревину на конях-ломовиках, потім з’явилася техніка, і така потреба відпала. Зате зародилися змагання баней-кейба. Їх проводять із 1946 року.

Коні, які беруть участь у змаганнях, іноді важать тонну. Вони мають протягнути за собою сани з вантажем масою кілька сотень кілограмів. Довжина дистанції — 200 метрів. Коням можна зупинятися, щоб відпочити, бо на трасі є підйоми. Перемагає учасник, який разом із саньми першим перетне фінішну лінію.

На Хоккайдо було чотири іподроми для змагань баней-кейба. З 2000-х років на острів приїжджає дедалі менше туристів, і три іподроми закрили. Тепер місцеві жителі сподіваються, що естафета олімпійського вогню знову пробудить інтерес до цих кінних змагань, і мандрівників побільшає.

Факел прибуде до Обіхіро 14 червня. Його провезе на коні факелоносець-їздець.

[Тецуя Сатоу, голова кінної асоціації]:
«Гадаю, обрали нас, бо тут розташований єдиний іподром для змагань баней».

Тим часом у Японії й далі поширюється коронавірусна інфекція. Хворих понад 800. Найгірша ситуація — на острові Хоккайдо. Тут заразилися 144 людини. Кінні змагання в Обіхіро проходять без глядачів.

Олімпіада в Токіо має відкритися 24 липня. Влада скасовувати змагання не планує.
Коротке посилання на цю сторінку:

На острові Хоккайдо сподіваються зберегти змагання на конях-ломовикахНова виставка в Парижі висвітлює життя Наполеон у вигнанніКаліфорнійці вивільняють стрес від COVID-19 у «Кімнаті гніву»Театр із доставлянням: італійські актори приїжджають за викликом до парківНью-йоркський художник ховає свої мінікартини в місті, щоб хтось їх знайшовФранкфуртський симфонічний оркестр дає концерти на сходових майданчикахТайський готель пропонує провести два тижні карантину, граючи в гольфТеотіуакан знову приймає гостейНью-йоркський магазин неонових вивісок досі популярнийНайдовший у світі підвісний пішохідний міст побудували в Португалії