25.12.2024
Телеканал NTD

На острові Хоккайдо сподіваються зберегти змагання на конях-ломовиках

На острові Хоккайдо сподіваються зберегти змагання на конях-ломовиках

Естафета олімпійського вогню Ігор в Токіо прибуде на острів Хоккайдо лише в середині червня. Але в..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Естафета олімпійського вогню Ігор в Токіо прибуде на острів Хоккайдо лише в середині червня. Але в Обіхіро вже готуються до цієї події. А їздець Такумі Фудзімото сподівається, що його оберуть факелоносцем.

Він уже багато років бере участь у змаганнях коней-ломовиків, які називаються баней-кейба.

[Такумі Фудзімото, їздець]:
«Якщо мене оберуть (факелоносцем), це буде чудово. Таке може статися раз у житті».

Раніше місцеві селяни возили деревину на конях-ломовиках, потім з’явилася техніка, і така потреба відпала. Зате зародилися змагання баней-кейба. Їх проводять із 1946 року.

Коні, які беруть участь у змаганнях, іноді важать тонну. Вони мають протягнути за собою сани з вантажем масою кілька сотень кілограмів. Довжина дистанції — 200 метрів. Коням можна зупинятися, щоб відпочити, бо на трасі є підйоми. Перемагає учасник, який разом із саньми першим перетне фінішну лінію.

На Хоккайдо було чотири іподроми для змагань баней-кейба. З 2000-х років на острів приїжджає дедалі менше туристів, і три іподроми закрили. Тепер місцеві жителі сподіваються, що естафета олімпійського вогню знову пробудить інтерес до цих кінних змагань, і мандрівників побільшає.

Факел прибуде до Обіхіро 14 червня. Його провезе на коні факелоносець-їздець.

[Тецуя Сатоу, голова кінної асоціації]:
«Гадаю, обрали нас, бо тут розташований єдиний іподром для змагань баней».

Тим часом у Японії й далі поширюється коронавірусна інфекція. Хворих понад 800. Найгірша ситуація — на острові Хоккайдо. Тут заразилися 144 людини. Кінні змагання в Обіхіро проходять без глядачів.

Олімпіада в Токіо має відкритися 24 липня. Влада скасовувати змагання не планує.
Коротке посилання на цю сторінку:

На острові Хоккайдо сподіваються зберегти змагання на конях-ломовикахОдну з найдавніших у світі книг виставлять на аукціонКам’яний Атлант знову височить у Долині храмів на СициліїНадихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К’ю в ЛондоніКитайські майстри готують повітряних зміїв до видовищного фестивалюMet Gala — 2024: квіти, блиск і химерні формиОстанню картину Караваджо показали в ЛондоніДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактівУ Хорватії прихід весни святкують Фестивалем вогнівНародну музику шоро в Бразилії визнали культурною спадщиною

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: