23.11.2021
Телеканал NTD

Місія «Нектон»: учені спустяться на дно Індійського океану

Місія «Нектон»: учені спустяться на дно Індійського океану

Подорож у темряву. Через кілька днів учені британської місії «Нектон» почнуть п'ятитижневу експедицію в глибини Індійського..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Подорож у темряву. Через кілька днів учені британської місії «Нектон» почнуть п’ятитижневу експедицію в глибини Індійського океану. Вони дослідять так звану темну зону, куди світло майже не доходить, але де є життя.

За підтримки урядів Сейшельських і Мальдівських островів учені дослідять підводні гори, які підносяться над океанічним дном на тисячі метрів.

А допоможе вивчати глибини одна з найвисокотехнологічніших у світі субмарин під назвою Limiting Factor. Торік у серпні вона завершила експедицію п’ятьма найглибшими океанічними западинами. Максимально човен занурювався на 11 тисяч метрів.

[Роб Маккаллум, керівник експедиції]:
«Океан — це найбільше середовище проживання живих організмів на планеті. А ми маємо лише цей засіб пересування, який може доставити нас до глибин. Це головний апарат, який розкриє таємниці океанічних западин».

Оболонку двомісної субмарини зроблено з титану завтовшки 9 сантиметрів. Вона може витримувати величезний тиск водяної товщі. Також підводний човен має екстрений запас кисню на 96 годин.

[Олівер Стідс, директор місії]:
«Це вельми несприятливе середовище. Дуже небезпечний тиск. Якщо оболонка не витримає, і всередину проникне вода, то вона рине з такою силою, що розплющить вас за мільярдну частку секунди».

Учені сподіваються виявити нові види живих організмів, а також нанести на мапу океанського дна нові підводні гори. Крім того, вони хочуть перевірити, чи є на дні пластикове сміття.

Субмарина може спуститися на глибину 11 кілометрів приблизно за чотири години.

[Патрік Легі, пілот субмарини]:
«Головний метод пересування субмарини — вертикальний спуск. Ми можемо подорожувати на глибину до 11 кілометрів, а потім повертатися наверх. Важливо, щоб вона добре пересувалася по вертикалі».

Експедиція стартує вже 16 березня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Місія «Нектон»: учені спустяться на дно Індійського океануТо спека, то холод: як випробовували космічну станціюЕкономить воду й час: на Криті розробили «розумну» систему зрошенняОстанки колишнього раба розкривають таємниці життя ПомпеївДослідження: вакцина AstraZeneca ефективна й для ревакцинаціїХолестерин, серцеві напади та інсульти: вчені тестують новий препаратРобот досліджуватиме нори, щоб урятувати вомбатів від кліщівЯк залишатися щасливим у старості, з’ясували вченіSolar Orbiter зробив нові кадри ВенериГрузинський стартап робить USB-кабелі з кришок від пляшок