09.02.2024
Телеканал NTD

Місія «Нектон»: учені спустяться на дно Індійського океану

Місія «Нектон»: учені спустяться на дно Індійського океану

Подорож у темряву. Через кілька днів учені британської місії «Нектон» почнуть п'ятитижневу експедицію в глибини Індійського..

Дата завантаження: 2024-05-08

video

Подорож у темряву. Через кілька днів учені британської місії «Нектон» почнуть п’ятитижневу експедицію в глибини Індійського океану. Вони дослідять так звану темну зону, куди світло майже не доходить, але де є життя.

За підтримки урядів Сейшельських і Мальдівських островів учені дослідять підводні гори, які підносяться над океанічним дном на тисячі метрів.

А допоможе вивчати глибини одна з найвисокотехнологічніших у світі субмарин під назвою Limiting Factor. Торік у серпні вона завершила експедицію п’ятьма найглибшими океанічними западинами. Максимально човен занурювався на 11 тисяч метрів.

[Роб Маккаллум, керівник експедиції]:

«Океан — це найбільше середовище проживання живих організмів на планеті. А ми маємо лише цей засіб пересування, який може доставити нас до глибин. Це головний апарат, який розкриє таємниці океанічних западин».

Оболонку двомісної субмарини зроблено з титану завтовшки 9 сантиметрів. Вона може витримувати величезний тиск водяної товщі. Також підводний човен має екстрений запас кисню на 96 годин.

[Олівер Стідс, директор місії]:
«Це вельми несприятливе середовище. Дуже небезпечний тиск. Якщо оболонка не витримає, і всередину проникне вода, то вона рине з такою силою, що розплющить вас за мільярдну частку секунди».

Учені сподіваються виявити нові види живих організмів, а також нанести на мапу океанського дна нові підводні гори. Крім того, вони хочуть перевірити, чи є на дні пластикове сміття.

Субмарина може спуститися на глибину 11 кілометрів приблизно за чотири години.

[Патрік Легі, пілот субмарини]:
«Головний метод пересування субмарини — вертикальний спуск. Ми можемо подорожувати на глибину до 11 кілометрів, а потім повертатися наверх. Важливо, щоб вона добре пересувалася по вертикалі».

Експедиція стартує вже 16 березня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Місія «Нектон»: учені спустяться на дно Індійського океануЯк за 200 років розвинулася наука про динозаврівІмператорські пінгвіни під загрозою: льоду дедалі меншеУ пластику знайшли набагато більше хімікатів, ніж виявили ранішеУ Німеччині розробили мікроботів, які в майбутньому допоможуть лікувати ракВосьминоги допомогли у створенні потужних присосківПриватний місячний модуль «Одіссей» лежить на боці, але працюєУ Великій Британії вуличні шафи переробляють на зарядні станції для електромобілівМорозильні камери з відходів роблять у кенійському місті МомбасаЗнахідка в Помпеях розкриває таємниці будівництва стародавніх римлян

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: