27.07.2024
Телеканал NTD

Місія «Нектон»: учені спустяться на дно Індійського океану

Місія «Нектон»: учені спустяться на дно Індійського океану

Подорож у темряву. Через кілька днів учені британської місії «Нектон» почнуть п'ятитижневу експедицію в глибини Індійського..

Дата завантаження: 2024-07-27

video

Подорож у темряву. Через кілька днів учені британської місії «Нектон» почнуть п’ятитижневу експедицію в глибини Індійського океану. Вони дослідять так звану темну зону, куди світло майже не доходить, але де є життя.

За підтримки урядів Сейшельських і Мальдівських островів учені дослідять підводні гори, які підносяться над океанічним дном на тисячі метрів.

А допоможе вивчати глибини одна з найвисокотехнологічніших у світі субмарин під назвою Limiting Factor. Торік у серпні вона завершила експедицію п’ятьма найглибшими океанічними западинами. Максимально човен занурювався на 11 тисяч метрів.

[Роб Маккаллум, керівник експедиції]:

«Океан — це найбільше середовище проживання живих організмів на планеті. А ми маємо лише цей засіб пересування, який може доставити нас до глибин. Це головний апарат, який розкриє таємниці океанічних западин».

Оболонку двомісної субмарини зроблено з титану завтовшки 9 сантиметрів. Вона може витримувати величезний тиск водяної товщі. Також підводний човен має екстрений запас кисню на 96 годин.

[Олівер Стідс, директор місії]:
«Це вельми несприятливе середовище. Дуже небезпечний тиск. Якщо оболонка не витримає, і всередину проникне вода, то вона рине з такою силою, що розплющить вас за мільярдну частку секунди».

Учені сподіваються виявити нові види живих організмів, а також нанести на мапу океанського дна нові підводні гори. Крім того, вони хочуть перевірити, чи є на дні пластикове сміття.

Субмарина може спуститися на глибину 11 кілометрів приблизно за чотири години.

[Патрік Легі, пілот субмарини]:
«Головний метод пересування субмарини — вертикальний спуск. Ми можемо подорожувати на глибину до 11 кілометрів, а потім повертатися наверх. Важливо, щоб вона добре пересувалася по вертикалі».

Експедиція стартує вже 16 березня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Місія «Нектон»: учені спустяться на дно Індійського океануНа виставці в Токіо показали, яким може стати життя у 2050 роціЧи допоможе синтетична шкіра знайти шляхи лікування екземиЗнайдено живий організм із найбільшим геномомРуїни давньоримської пральні виявили під час будівельних робіт поруч із ВатиканомНові знімки телескопа «Евклід» дивовижно чітко показали далекий космосВ Австралії чагарники допоможуть отримувати електроенергіюНова схожа на космічний корабель обсерваторія чекає на астрономів на КіпріЦілий «ліс метеликів» із Танзанії оселився в тропічній оранжереї в ІталіїНова лінійка iPad від Apple: чип M4 та екран OLED

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: