08.12.2021
Телеканал NTD

«Розумний» датчик допоможе пожежникам оцінювати небезпеку під час гасіння

«Розумний» датчик допоможе пожежникам оцінювати небезпеку під час гасіння

Ось уже 33 роки поспіль так починається майже кожний ранок барселонського пожежника Хоана Еррери. Крім стандартної..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Ось уже 33 роки поспіль так починається майже кожний ранок барселонського пожежника Хоана Еррери. Крім стандартної екіпіровки, тепер при ньому завжди цей переносний пристрій. Хоан винайшов його сам. У режимі реального часу датчик вимірює вміст чадного газу, концентрацію диму, а також температуру й вологість повітря.

[Хоан Еррера, пожежник-винахідник]:
«Усі пожежники у світі мають одну й ту ж проблему: ми працюємо з токсичними речовинами, високими температурами, які спричинюють термічний стрес і, можливо, отруєння. Ми вирішили вивчити всі показники забруднення й температур».

Через хмарне сховище інформація потрапляє до загальної бази даних усіх членів бригади, де її аналізують.

Якщо показники зеленого кольору, тоді непокоїтися не слід. Червоний — знак небезпеки. І командний центр має вжити термінових заходів, аж до евакуації пожежника.

[Хоан Еррера, пожежник-винахідник]:
«Цей прилад допоможе оперативно дізнатися про ситуацію з пожежею. Звісно, якщо буде небезпека, пожежник однаково не перестане її гасити — така наша філософія. Але він буде обізнанішим і матиме можливість заздалегідь обдумати тактику».

Хоан завершив роботу над пристроєм у травні 2019 року. У жовтні переміг на конкурсі стартапів. Девайс уже випробували в «бойових умовах» неподалік від Барселони.

Тепер Хоан сподівається, що винахід допоможе його колегам у всьому світі. Зокрема в Австралії, де останніми місяцями вирували лісові пожежі.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Розумний» датчик допоможе пожежникам оцінювати небезпеку під час гасінняНа розкопках стародавньої Олімпії знайшли майже 3000-літню статуетку бикаПрибирання й пісні: робот розважає медиків і пацієнтів лікарні в МюнхеніПід час розкопок у Помпеях знайшли церемоніальну колісницюНове дослідження: бабки відновлюють баланс, роблячи сальто назадВакцина AstraZeneca не дає повного захисту від південноафриканського штаму коронавірусуБудинки на 3D-принтері: нова індустрія в СШАДослідники-аматори допомогли НАСА позначити на мапі космосу коричневих карликівМарсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери МарсаАкустичний моніторинг допоможе стежити за рибою в Ла-Манші