16.02.2021
Телеканал NTD

ОАЕ до 2030 року хоче стати центром 3D-друку будівель

ОАЕ до 2030 року хоче стати центром 3D-друку будівель

Цю двоповерхову будівлю в Дубаї зведено за допомогою 3D-друку. Її висота — дев'ять із половиною метрів,..

Дата завантаження: 2021-05-16

video

Цю двоповерхову будівлю в Дубаї зведено за допомогою 3D-друку. Її висота — дев’ять із половиною метрів, а площа — 640 квадратних метрів — більша, ніж будь-якої іншої будови, створеної 3D-друкарським обладнанням. Будівля ввійшла до Книги рекордів Гіннеса.

[Давуд аль-Хаджрі, голова муніципалітету Дубая]:
«Відмінна риса цієї будівлі в тому, що вона двоповерхова, велика, займає 640 квадратних метрів. Її ставили в природних умовах, не закриваючи навісами. Ми з’ясували, що під час зведення більшої частини 3D-друкованих конструкцій, їх захищали від впливу довкілля».

Під час спорудження будівлі таким способом знадобилося вдвічі менше працівників. Це дало змогу на 60% знизити собівартість виробництва: замість 680 тисяч доларів витратили 270 тисяч.

Тепер влада Дубая планує й далі зводити інноваційні будівлі й до 2030 року стати центром 3D-друку.

[Таймур Хан, співробітник компанії Knight Frank]:
«Галузь 3D-друку будівель має відповідати сучасним нормам безпеки. Якщо нові методи виробництва цього досягнуть, то це буде дуже важливо. Ця галузь поки потребує дослідження. Мине якийсь час, перш ніж вона стане популярною. Слід перевірити вплив погоди й довкілля загалом».

Стіни 3D-друкованої будівлі зроблено із суміші гіпсу, цементу й переробленого будівельного сміття. Цей матеріал швидко сохне, і фахівці кажуть, що він довговічніший, ніж звичайний бетон.
Коротке посилання на цю сторінку:

ОАЕ до 2030 року хоче стати центром 3D-друку будівельСамовідновитися: японські слимаки вміють повністю регенеруватисяНова канатна дорога полегшить перевезення людей в МехікоНа розкопках стародавньої Олімпії знайшли майже 3000-літню статуетку бикаЯк турецьке озеро допоможе вивчати МарсОстанки дев’ятьох неандертальців знайшли в печері неподалік від Рима3D-друковані будинки допоможуть подолати проблему нестачі житла в НідерландахНа озері в Італії випробовують електрокатер на підводних крилахМистецтво й технології: як у Флоренції роблять 3D-копію статуї ДавидаУ Німеччині автобуси обладнають фільтрами, які знищують віруси