04.07.2021
Телеканал NTD

У Кенії суперкомп’ютер прогнозує переміщення сарани

У Кенії суперкомп'ютер прогнозує переміщення сарани

У кенійському регіоні Мвінгі пустельна сарана дуже швидко знищує рослинність. Ця навала наймасштабніша в країні за..

Дата завантаження: 2021-08-04

video

У кенійському регіоні Мвінгі пустельна сарана дуже швидко знищує рослинність. Ця навала наймасштабніша в країні за останні 70 років. Захистити сільськогосподарські культури Кенії допомагає сучасний суперкомп’ютер. Його купівлю оплатила Велика Британія.

Суперкомп’ютер використовує супутникові дані, щоби передбачити пересування колоній сарани протягом сезону чи місяця. А тепер фахівці роблять десятиденні прогнози.

[Кеннет Мвангі, аналітик супутникової інформації]:
«Прогноз зазвичай має ось такий вигляд. Сині стрілки — це ймовірне переміщення сарани. Ми передбачили, що колонії вирушать із цієї частини Уганди до Конго й ще більше розповсюдяться в Південному Судані, у східних і центральних екваторіальних районах».

На переміщення сарани впливають погодні умови.

[Абубакр Саліх Бабікер, кліматолог]:
«Ми визначаємо, якою буде швидкість і напрямок вітру, температура повітря, вологість повітря та ґрунту. Усю цю інформацію аналізуємо разом із супутниковими даними».

Велика кількість сарани спочатку з’явилася в грудні в Сомалі. Потім шкідники перебралися до сусідніх країни, зокрема до Кенії. Тут уже росте нове покоління комах.

Колонія сарани може за добу подолати 150 кілометрів, дорогою знищуючи всю рослинність. Продовольча й сільськогосподарська організації ООН уже назвали це лихо небувалою загрозою для Східної Африки.

Фермери рятують урожай, розпирскуючи пестициди.

[Абубакр Саліх Бабікер, кліматолог]:
«Прогноз (суперкомп’ютера) дуже корисний, бо допомагає людям зосередити зусилля там, де за найближчі десять днів з’явиться сарана. Так вони ефективніше розподіляють ресурси та гроші. Це інноваційний спосіб розв’язання реальної життєвої проблеми, як-от пустельна сарана».

За даними міністерства міжнародного розвитку Великої Британії, навалу сарани в Східній Африці спричинили тривалі дощі й екстремальна погода.

Британський уряд виділить шість із половиною мільйонів доларів на допомогу тим, хто голодує в африканських країнах.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Кенії суперкомп’ютер прогнозує переміщення сараниВ іспанській Малазі росте 52 види орхідей, однак ботаніки й далі шукають новіУнікальні кольори, створені природою, показали на виставці в ЛондоніУ Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню анімеДрони допомагають на пляжах іспанським рятувальникамРоботи-помічники й станції медогляду: у Парижі пройшла виставка технологійДослідження: какаду навчають один одного відкривати сміттєві бакиНАСА прогнозує, що впродовж 10 років прибережні зони буде затопленоПлавучі зелені острови допоможуть очистити озеро від синьо-зелених водоростейАеротаксі «Archer» планують вивести на ринок США у 2024 році