09.04.2022
Телеканал NTD

За що одну українську казку полюбили в усьому світі

За що одну українську казку полюбили в усьому світі

Ця історія про маленьку насінинку зворушила серця дітей і дорослих у всьому світі. «Казку про Лотос»,..

Дата завантаження: 2022-08-09

video

Ця історія про маленьку насінинку зворушила серця дітей і дорослих у всьому світі. «Казку про Лотос», яку написала жителька Дніпра Людмила Орел, перекладено 38 мовами, за її сюжетом зроблено анімацію й поставлено дитячий спектакль.

Головна героїня казки подорожує із дна озера на поверхню води й перетворюється на прекрасний лотос. На шляху трапляються перешкоди, які їй вдається подолати завдяки трьом чарівним словам: істина, доброта й терпіння.

Автор уважає, що ці принципи стануть у пригоді й у реальному житті.

[Людмила Орел, автор «Казки про Лотос»]:
«Мені здається, якщо керуватися цими принципами в будь-якій життєвій ситуації — чесність, доброта, терпіння — помилок зробиш набагато менше. Це мій досвід і тоді мені дуже хотілося донести його до дітей».

Сходом і його глибокою культурою Людмила захоплюється вже багато років. Каже, що мудрість черпає в стародавній системі медитації і вдосконалення під назвою Фалунь Дафа. До речі, «Істина, Доброта, Терпіння» — головні принципи цієї школи.

[Людмила Орел, автор «Казки про Лотос»]:
«У мене 20 років тому почалися проблеми зі здоров’ям, щоби полегшити біль у хребті, лікар порадив шукати йогу чи цігун. Зі здоров’ям питання дуже швидко вирішилося. Насправді людина, самовдосконалюючись, може отримати набагато більше, ніж просто здорове тіло».

Людмила — логопед, багато років працює з дітьми. Через історію про лотос хоче допомогти їм виховувати в собі найкращі якості.

[Людмила Орел, автор «Казки про Лотос»]:
«Казка про Лотос» буде прекрасним життєвим сценарієм. У нас є все, щоби піднятися і стати чудовою, прекрасною квіткою, яка розкриває весь свій потенціал, що закладений у нас вищими силами».

А це Наталія Юріївна — вчителька молодших класів, яка надихнула подругу написати казку. На історії насінини вона вже виростила чотири покоління дітей.

[Наталія Колесник, вчителька молодших класів]:
«Я бачу, що ці зерна проростають. І я спокійна за дітей, які виростають. Дітвора спілкується, діти поважають внутрішній світ іншої людини, намагаються прийняти його таким, яким він є».

[Тимофій Скринік, школяр]:
«Ця казка вчить того, щоб не користуватися поганими порадами».

[Меліса Нестеренко, школярка]:
«Із трьох скарбів найголовніший, мені здається, це терпіння, бо і дорослим, і дітям теж потрібне терпіння».

Натхнення від творчості Людмили отримують діти в усьому світі. Деякі пишуть їй слова вдячності.

[Ешіта, жителька Делі]:
«Історія про лотос дала мені важливий урок про те, як робити правильний вибір у складних ситуаціях. Вона про те, що не слід обманювати, важливо визнавати помилки й терпимо ставитися до недоліків інших».

Людмила сподівається, що завдяки таким добрим історіям у дітей будуть правильні орієнтири в житті.

[Людмила Орел, автор «Казки про Лотос»]:
«Я хотіла, щоб у них була чітка впевненість, що вони можуть подолати абсолютно всі перешкоди. І для цього дуже важливо зберегти й чистоту, й благородство, й доброту».

Коротке посилання на цю сторінку:

За що одну українську казку полюбили в усьому світіПовернутися до коріння: школа в Кенії навчає місцевих традицій замість європейськихЯк жив багатий давньоримський купець, тепер можна побачити зсерединиУ Грузії відкрили скляний міст із підвісною кав’ярнеюСтародавня лодська мозаїка повернулася до Ізраїлю після світового турнеНарендра Моді разом з індійцями відзначив Міжнародний день йогиВікно в Тибет своїми картинами прочинив китайський художник у РиміОбійшла Францію: у Великій Британії виготовляють 1600 сортів сиру

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: