24.06.2021
Телеканал NTD

Дві найбільші пожежі в Каліфорнії стримати поки не вдається

Дві найбільші пожежі в Каліфорнії стримати поки не вдається

У США намагаються стримати пожежу «Калдор», яка вирує на сході від Сакраменто в штаті Каліфорнія. Вертольоти..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

У США намагаються стримати пожежу «Калдор», яка вирує на сході від Сакраменто в штаті Каліфорнія. Вертольоти безперервно набирають воду в озері Дженкінсон, а дим накрив багато районів округу Ель-Дорадо.

За кілька днів вогонь поширився на територію площею понад 21 тисяча гектарів. І стримати його поки не вдається.

З кількох міст було евакуйовано понад 11 тисяч осіб. Десятки будинків згоріли.

Цей тимчасовий центр Червоний Хрест відкрив для близько 60 осіб.

[Том Гоулі, житель Каліфорнії]:
«Мені вперше довелося евакуюватися. А я живу в тому лісі ось уже 20 років. Інші теж мусили виїхати. Завжди сподівався, що зі мною такого не станеться. Але нічого не вдієш».

[Філіп Шивлі, житель Каліфорнії]:
«Таких емоцій я раніше не відчував. Ми за 39 років багато чого пережили, але такого… Усе пропало, нічого не лишилося».

[Джессіка Енгл, жителька Каліфорнії]:
«Я навіть не очікувала, що люди проїжджатимуть повз і постійно запитуватимуть: «Я можу чимось допомогти?» Правду сказати, пропонують стільки допомоги, що шістьом довелося відмовити. Просто неймовірно».

Пожежа «Калдор» — лише одна з багатьох на Заході США. Проте вона одна з двох наймасштабніших. Друга — пожежа «Діксі». Вона палає із середини липня на північному сході від Сан-Франциско. Уже в середу вона охопила понад 250 тисяч гектарів.

Це друга за розмірами пожежа в історії Каліфорнії, а також найбільша цього сезону на Заході США.

Лихо спричинило небезпечне поєднання сильних перемінних вітрів і висушеної рослинності. Загалом вогонь знищив щонайменше 1200 будинків і ще 16 тисяч пошкодив. Близько 29 тисяч осіб мусили евакуюватися із хребта Сьєрра-Невада.

Водночас 48 тисяч жител усієї північної Каліфорнії лишилися без електроенергії. Компанія-оператор сказала, що вдалася до цього, бо лінії електропередачі може пошкодити вітер чи вогонь.

Зазвичай пік пожеж у Каліфорнії настає пізніше. Як очікують, цього року вогонь знищить ще більше території, ніж торік. А проте пожежі 2020-го поки вважали найбільш руйнівними в історії США.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дві найбільші пожежі в Каліфорнії стримати поки не вдаєтьсяВхід до Венеції хочуть зробити платнимЄС готується до напливу афганських біженців і нелегальних мігрантівУ цій кімнаті можна поплакати й попросити про допомогуВ Австралії людям з інвалідністю допомагають стати бізнесменамиДикі сусіди: жителі елітного району просять позбавити їх від капібарУ Єгипті облаштовують нову високотехнологічну столицюУ Новій Зеландії після щеплення вакциною «Pfizer» уперше померла людинаІмовірність виникнення повені у Європі тепер на 20 % вищаПісля торнадо: як сім’я дивом вижила під час урагану «Іда»