[Марта Логвин, кураторка виставки]:
«Це прагнення людей до кращого, до того, щоби показати, що кожна людина має різні хороші риси, і їх потрібно показати в зовнішності, створити ідеальний портрет людини, як у фотошопі».
На портретах — дівчата з різних верств суспільства. У стародавньому Китаї до жінок було особливе ставлення. За ними закріплювалися певні обов’язки в сім’ї і в домі. Нерідко такими ідеалізованими образами хотіли показати дівчатам, чого прагнути.
[Марта Логвин, кураторка виставки]:
«Деякі з них могли бути просто такими ідеальними красунями, зображення яких повісили б у покоях молодих незаміжніх дівчат, щоб вони брали з них приклад».
Такі роботи могли створювати від кількох місяців до пів року. Наприклад, як цю картину кінця XIX століття «Три дівчини на прогулянці».
[Марта Логвин, кураторка виставки]:
«Це феї, це якісь парфуми, божества, небожителі, які шукають, як тут вказано, спосіб довголіття. Ось у руках цієї пані гриби. У реальності це справжній біологічний вид — те, що ми знаємо ліньчжи, тобто гриби довголіття».
Є тут також скульптури шанованих божеств бодхісатви Гуаньїнь і богині Сіванму. Нерідко увагу художників і скульпторів привертав образ жінки-войовниці.
На виставці також показано й предмети декоративного мистецтва. Експозицію можна оглянути в Музеї Ханенків до 29 серпня.
Коротке посилання на цю сторінку: