16.06.2022
Телеканал NTD

Стрілець у Ганау перед самогубством застрелив свою матір

Стрілець у Ганау перед самогубством застрелив свою матір

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив на вечорі пам'яті в німецькому місті Ганау. Тут у середу озброєний..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив на вечорі пам’яті в німецькому місті Ганау. Тут у середу озброєний чоловік відкрив вогонь по відвідувачах двох кальянних барів. Він убив дев’ятьох людей. Президент назвав подію терактом.

[Франк-Вальтер Штайнмаєр, президент Німеччини]:
«Цієї миті, тут на площі, ми відчуваємо, що не самотні. Ми можемо це сказати, знаючи, що більш ніж у 50 містах Німеччини в цей самий час тисячі й, можливо, десятки тисяч людей вийшли на вечір пам’яті й думають про жертв у Ганау».

Стрільцем виявився 43-річний житель міста на ім’я Тобіас. Він дотримувався радикальних поглядів і перед стріляниною опублікував маніфест, у якому виклав деякі теорії змови й расистські погляди.

Спочатку він вирушив до бару в центрі Ганау й розстріляв людей там. Потім на авто поїхав до другого бару, що за два з половиною кілометри від першого. Поліції вдалося знайти нападника за номером машини. Коли вони прибули до нього додому, то знайшли його мертвим, а також тіло його 72-річної матері. Імовірно, він спершу застрелив її, а потім наклав на себе руки. Тобто загальна кількість загиблих — 11 осіб.

Серед убитих щонайменше п’ятеро — мігранти з Туреччини. Мухаммед — один з тих, хто вижив. Нападник поранив його в руку, коли той намагався сховатися за стіною. Чоловік упав на іншого відвідувача бару, а на нього повалилися ще люди.

[Мухаммед, потерпілий]:
«У хлопця піді мною була рана в горлі. Я йому про це сказав. Він відповів: «Брате, я не відчуваю язика, я не можу дихати». Я сказав йому, щоб він читав останню молитву. Він почав кричати всім, щоб ті читали молитву, але ніхто не відповів. Говорили тільки ми. Потім чоловік утік. Ми нічого не бачили».

Водночас десятки людей зібрались і біля Бранденбурзьких воріт у Берліні. Вони взялися за руки, щоб виразити солідарність з усіма жертвами стрілянини.

[Гозде Боку, жителька Берліна]:
«Це дуже сумно, особливо для німецьких національних меншин. Сьогодні я трохи схвильована, не хочу багато говорити. Просто дуже сумно, що таке могло статися у 2020 році».

Відомо, що нападник мав ліцензію на зберігання зброї й був членом стрілецького клубу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Стрілець у Ганау перед самогубством застрелив свою матірСуд Великої Британії дозволив депортувати нелегальних мігрантівТуристи повертаються до Греції, але заважає інфляціяПожежа в Хорватії загрожує популярному курортовіПожежі та смерті: аномальна спека спричинила лихо в ЄвропіМасова загибель риби в Одрі: аналізи поки не виявили точної причиниУ всьому світі пройшли акції на підтримку ФалуньгунПожежа на фабриці в Дацці: шестеро загиблих

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: